Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Боруков шокира Берое и Етър за първи път се отлепи от дъното - битката за оцеляване ще е жестока

Отборът на Етър постигна много важна победа в битката си за оцеляване. "Болярите" надиграха с 2:1 като гост Берое в Стара Загора в последния мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Двете попадения отбеляза младият нападател Преслав Боруков, докато за заралии точен бе Алиун Фал. С победата си днес тимът от Търново се отлепи от дъното за първи път през сезона. Още от първия кръг Етър бе на последно място, но с успеха си тази вечер дори вече е извън зоната на изпадащите.

Берое от своя страна получи сериозен удар по амбициите си за Европа и битката за челните места става все по-сложна задача. Играчите на Димитър Димитров ще трябва да подобрят представянето си, ако искат да са в борбата за участие в турнирите на Стария континент.

В началото на мача домакините взеха инициативата. Първата опасност пред вратата на Етър бе в седмата минута, когато Мартин Камбуров получи пас зад защитата, но ударът му с шпагат мина покрай вратата.

Последва удар на Алиун Фал, който обаче бе спасен от вратаря на “болярите”. Същото се случи и с изпълнение от пряк-свободен удар на Иван Минчев.

Постепенно Етър изравни играта и погледна по-смело към вратата на домакините. Миси Мезу пропусна от добра позиция в средата на полувремето, но скоро гостите стигнаха до откриване на резултата. Центриране от корнер бе продължено от Мариан Иванов към Преслав Боруков и младокът успя да прекара топката в мрежата на Генадий Ганев.

В 65-ата минута Етър поведе с 2:0. При едно центриране Пламен Крачунов надскочи съперник и свали топката към Боруков, който я засече за втори път във вратата на Ганев.

В 79-ата минута домакините намалиха. Фал се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с външен фалц успя да прати топката зад Христо Иванов. До края на мача обаче натискът на Берое не даде резултат.

Така с успеха си днес Етър събра 20 точки и вече е на 11-а позиция. Четирите тима, които за момента ще трябва да се борят за спасението си освен “болярите” - Монтана, Славия и Ботев (Враца) са само на две точки разлика.

Берое от своя страна остава с 36 точки и към момента е на пета позиция в класирането. С една победа днес заралии щяха на практика да си осигурят място в първата шестица и да се изравнят с Арда на четвърто място.

БЕРОЕ 1:2 ЕТЪР
0:1 Боруков (30)
0:2 Боруков (65)
1:2 Фал (79)

БЕРОЕ: 33. Ганев, 27. Стоянов, 25. Ангелов, 5. Мезаг,20. Фуртадо. 6. Цветков, 73. Минчев, 10. Макута, 17. Конте, 11. Фал, 9. Камбуров

ЕТЪР: 1. Иванов, 84. Илиев, 6. Крачунов, 26. Иванов, 23. Хубчев, 16. Мечев, 44. Кацаров, 22. Кнежевич, 11. Младенов, 99. Боруков, 10. Мезу

Стадион: "Берое", Стара Загора

Съдия: Станимир Тренчев

Начало: 19:30 часа