Бостън прекъсна победната серия на Денвър след паметен обрат

Бостън прекъсна победната серия на Денвър след успех със 105:87 в мач от Националната баскетболна асоциация. Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун дадоха тон за обрат в последната четвърт, когато тимът направи серия от 31:3.

Денвър бе на път към деветата си поредна победа, след като поведе със 79:65 в третата част, но Бостън направи паметен обрат.

Тейтъм завърши с 28 точки, а Браун добави 20 за Селтикс.

Милуоки приключи серия от три поредни загуби с победа над Орландо със 124:87. Крис Мидълтън вкара 21 точки, а Боби Портис добави 16 точки и 10 борби за Милуоки. Тимът отново игра без звездата си Янис Адетокумбо, който лекува контузия в коляното.

Мо Бамба бе най-резултатен за Орландо с рекордните в кариерата си 21 точки.

Лос Анджелис Клипърс се наложи над Детройт със 131:124. Маркъс Морис наниза рекордните си за сезона 33 точки, а Пол Джордж добави 32 за успеха на Клипърс.

Тимът стигна до победата без звездата си Кауай Ленард, който получи почивка, тъй като Клипърс изигра трети мач за последните четири дни.

Атланта оглави класирането в Югоизточната дивизия след победа над досегашния лидер Шарлът със 105:101.

Богдан Богданович вкара 32 точки с рекордните в кариерата си осем тройки, а Клинт Капела добави 20 точки и 15 борби за Хоукс.

Ню Йорк Никс се наложи над Торонто със 102:96. Никс пропиля 18 точки аванс, но в крайна сметка успя да спечели втората си поредна победа в лигата. Джулиъс Рандъл вкара 26 точки, а Ар Джей Барет добави 19.