Джеси Лингард поведе Уест Хам към Шампионската лига (видео)

Уест Хам даде нова сериозна заявка за място в топ 4 и участие в Шампионската лига. Отборът на Дейвид Мойс победи Лестър с 3:2 и се изкачи на четвъртото място. Джеси Лингард бе в основата на успеха на лондончани. Той се разписа на два пъти през първото полувреме, след което "чуковете" водеха с 2:0.

Джаръд Боуен увеличи аванса на домакините в 48-ата минута. Келечи Ихеаночо върна едно попадение в 70-ата минута, а след това се разписа още веднъж в края, но вече бе твърде късно за "лисиците" да търсят дори точка.

Лингард продължи с блестящата си форма, която му спечели и завръщане в националния отбор на Англия. Той се разписа в четвърти пореден мач и вече има осем гола за Уест Хам, въпреки че дебютира за тима в началото на февруари. Играчът, който е собственост на Манчестър Юнайтед, откри след полович час игра, когато центриране на Масуаку стиган до Куфал, а той върна към Лингард, който стреля от границата на наказателното поле.

Малко преди почивката Боуен излезе зад защитата след дълго подаване на Иса Диоп и намери Лингард пред опразнената врата. Английският национал участва и в третия гол, който падна в началото на втората част. Отлична атака на домакините завърши с подаване на Томаш Сучек към Боуен, който вкара с удар от близка дистанция.

Ихеаначо също показа, че е в отлична форма. Нападателят върна Лестър в мача преди да отбележи 11-ия си гол в 11 мача в края на срещата. Преднината на Уест Хам обаче бе прекалено голяма, за могат гостите да си мислят за обрат.

В отсъствието на контузения Деклан Райс капитанът Марк Нобъл се завърна в халфовата линия. 33-годишният полузащитник записа своя мач номер 400 във Висшата лига за "чуковете". Нобъл, който вече има 524 мача за клуба във всички турнири, направи своя дебюта за тима в през януари 2005 г., когато Уест Хам бе в Чемпиъншип, а сега се надява да му помогне да участва в Шампионската лига.