Ман Юнайтед обърна Тотнъм и го отдалечи от четворката (видео)

Манчестър Юнайтед стигна до обрат през второто полувреме на гостуването си на Тотнъм и спечели с 3:1 в Лондон. Отборът на Оле Гунар Солскяер игра много силно след почивката и с попадения на Фред (57), Едисон Кавани (79) и влезлия като резерва Мейсън Грийнууд (96) постигна заслужена победа. Хюн-Мин Сон откри резултата в 40-ата минута. През първото полувреме попадение на Кавани бе отменено поради нарушение на Мактоминей срещу Сон.

"Червените дяволи" са на второ място и намалиха разликата от лидера Манчестър Сити на 11 точки. Тотнъм остана седми и изостава на 6 точки от четвъртия Уест Хам, като шансовете на лондончани за топ 4 значително намаляха след този резултат.

"Шпорите" започнаха агресивно и още в първите минути създадоха опасни ситуации пред вратата на Хендерсън. Удар на Моура бе отклонен от Шоу, а Сон стреля покрай вратата. Тимът на Моуриньо имаше известно предимство и играеше повече с топката. В 16-ата минута гостите организираха първата си добра атака, която мина през Бруно Фернандеш, Погба и Кавани и завърши с удар на Рашфорд. Ерик Дайър обаче успя да се намеси и отклони топката, която мина покрай вратата.

Темпото не бе особено високо, като и двата отбора не създаваха много в предни позиции. Това се промени след половин час игра. В 33-ата минута Кавани прати топката в мрежата, след като великолепно бе изведен от Погба. Ситуацията обаче бе преразгледана с ВАР и попадението не бе зачетено. Причината бе нарушение на Мактоминей срещу Сон в по-ранен етап от атаката.

Халфът на Ман Юнайтед удари съперника с ръка в лицето. Ударът изглеждаше случаен, но нямаше съмнение, че го има и Сон падна на земята. Съдията прецени, че това е нарушение, но нямаше да сбърка сериозно и да бе признал гола.

Сон накара "червените дяволи" да съжаляват още повече за присъствието му на терена в 40-ата минута, когато откри резултата. Кейн по отличен начин намери Моура, който подаде на Сон в наказателното поле, а южнокореецът се разписа с нисък удар.

След почивката тимът на Солскяер взе инициативата и притисна съперника. Гостите доминираха в центъра на терена чрез Погба и Бруно Фернандеш. Уан-Бисака стреля право в Лорис, а в 53-ата минута Джо Родън изби топката преди тя да достигне до Кавани в наказателното поле. Малко по-късно силен удар на Мактоминей бе избит от вратаря на домакините.

Великолепна комбинация пред наказателното поле на Тотнъм в 57-ата минута изведе Кавани на отлична позиция за изстрел. Лорис се намеси при неговия удар, но топката се озова във Фред и той не сбърка при добавката, като изравни резултата.

Попадението накара "шпорите" да се активизират и те бързо можеха да възстановят преднината си, но Хендерсън спаси с крак удар на Сон. В този период атаките се редяха и към двете врати, но Ман Юнайтед бе по-агресивният отбор. Лорис направи блестящо спасяване след нисък удар от дистанция на Фернандеш.

Тотнъм търсеше изравняване и в 73-ата минута Кейн опита да изненада Хендерсън с удар в близкия ъгъл. Вратарят бе на мястото си и се справи. Секунди по-късно Орие пропусна от близо, но бе и в положение на засада.

Солскяер пусна в игра Грийнууд на мястото на Рашфорд и той пробва удар малко след влизането си. 19-годишният талант се включи отлично и имаше голяма заслуга за втория гол на "червените дяволи". В 79-ата минута той получи топката от Бруно Фернандеш и центрира отлично, а Кавани с глава изведе гостите напред.

Отговорът на Моуриньо бе да пусне Гарет Бейл, но ефектът не бе същият. Кавани се отличи и в дефанзивен план. Уругваецът отклони топката малко преди тя да стигне до Кейн, който със сигурност щеше да я прати в мрежата. Кълбото се удари в гредата и излезе от терена.

Лондочани не успяха да организират сериозен натиск в края, въпреки че Хендерсън трябваше да се намесва на два пъти. В добавеното време прекрасното включване на Грийнууд доведе и до негов гол. Поредната великолепна комбинация на гостите завърши с пробив на Погба и извеждащ пас към Грийнууд, който направи резултата 1:3.

ТОТНЪМ - МАН ЮНАЙТЕД 1:3
1:0 - Сон (40)
1:1 - Фред (57)
1:2 - Кавани (79)
1:3 - Грийнууд (96)