Ролевите играчи на Лейкърс натупаха здраво звездите на Бруклин без ЛеБрон и Дейвис

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс сътвори изключителна сензация, след като успя да спечели гостуването на прекия си конкурент за трофея в НБА Бруклин Нетс. Въпреки че "езерняците" бяха без големите си звезди ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, те не показаха капка колебание и разгромиха "мрежите" със 126:101 (33:25, 28:33, 31:19, 34:24) в среща от редовния сезон на Лигата.

Освен Джеймс и Дейвис, извън ротацията на Лейкърс бяха още Кайл Кузма, Марк Гасол и Уесли Матюс. От другата страна единствено Джеймс Хардън липсваше за състава на Стив Неш, който влезе в двубоя като изявен фаворит, но се пропука сериозно през второто полувреме на срещата.

Гардовете на двата отбора Денис Шрьодер и Кайри Ървинг пък се сдърпаха към края на втората четвърт, което изненадващо доведе до изгонването им от игра. От тази ситуация печеливши се оказаха "езерняците", които се възползваха от отсъствието на Кайри и разгромиха съперника си през вторите 24 минути.

Чрез успеха ЛА Лейкърс запазва петото си място в класирането на Западната конференция, където разполага с актив от 33 победи и 20 загуби. Бруклин пък временно загуби лидерската си позиция в Източната конференция и остава на второ място след Филаделфия, като двата тима са с равен баланс от 36 успеха и 17 поражения. Цели осем баскетболисти в състава на победителите записаха двуцифрен точков актив.

Андре Дръмънд поведе "езерняците" с 20 точки и 11 борби за 22 минути, Денис Шрьодер вкара 19 точки за едно полувреме игра, Тейлън Хортън-Тъкър показа плеймейкърски способности и приключи с 14 точки и 11 асистенции, Кентейвиъс Колдуел-Поуп и Маркийф Морис вкараха по 14 точки, а Монтрез Херъл и Алфонсо МакКини се разписаха с по 10 точки за гръмкия успех.

За Бруклин завърналият се двумесечно отсъствие заради контузия Кевин Дюрант записа 22 точки, 7 борби и 5 асистенции за 23 минути в игра. Кайри Ървинг наниза 18 точки през първото полувреме, а ЛаМаркъс Олдридж добави 12 точки.