Занев: Реферът ми каза, че ако няма дузпа, ще се откаже от съдийството

Капитанът на ЦСКА-София Петър Занев обяви след мача с Арда (1:1) на “Армията”, че ако неговите действия в 93-ата минута са нарушили правилата, то тогава трябва да се отсъждат по 90 дузпи на мач. Защитникът допълни, че реферът Васмир Ел-Хатиб ме е казал, че е сигурен в своята преценка и ако положението, с което гостите изравниха в 93-ата минута не е дузпа, то той ще се откаже от съдийството.

“Арда си тръгна с точката, защото видяхте в 93-ата минута какво отсъждане дадоха. Бях участник в случката. Ако се свири това, трябва да се дават по 90 дузпи на мач. Видях, че техният футболист пада и си вдигнах ръката. Не знам какво го е накарало главния съдия да отсъди дузпа. Той ми каза, че залага името си и ако е нямало нарушение, ще се откаже от съдийството. Беше много сигурен. Техният футболист се шмугна и се завъртя. Ако имаше задържане, нямаше да се завърти. Падна, след като две секунди по-рано топката отиде в нашия вратар. Има повторения и нека се гледа и прецени. Не искам да говоря, защото излиза, че се оправдавам. В тази ситуация аз съм най-черният пред феновете”, коментира Занев, който каза какви са очакванията му в полуфиналния реванш за купата срещу Лудогорец, през седмицата.

Дузпа в 93-ата минута лиши ЦСКА-София от победа на "Армията" (видео+галерия)

“Мотивацията ни е да отстраним Лудогорец, а след това и да спечелим финала, защото през миналата година го загубихме”, допълни капитанът на червените.

Снимки: Борислав Трошев