За втори път италиански треньор се доближи до смъртта по време на мач 🙏🏻

Мачът от Серия “Б” между Бреша и Пескара беше прекъснат за десетина минути към края, след като наставникът на гостите Джанлука Грасадония загуби съзнание и се свлече на земята, докато стоеше на резервната скамейка. 48-годишният специалист беше бързо свестен от притеклите се на помощ медицински лица. Оказа се, че допреди няколко дни треньорът е бил с треска и днес кръвното му налягане рязко е паднало. Той отказа да отиде в болница за допълнителни изследвания. Двубоят беше довършен с 11-минутно добавено време и приключи 1:1.

Същият Грасадония едва не почина на терена преди 23 години, когато беше футболист на Каляри. След сблъсък с противников играч тогава той получи сърдечен арест и беше спасен от вратаря на Удинезе Алесио Скарпи и доктора на съперника, които му направиха изкуствено дишане и сърдечен масаж.