Литекс и Добруджа не се победиха (видео)

Отборите на Литекс и Добруджа завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от 26-ия кръг на Втора професионална лига.

След този мач домакините остават на 8-о място с актив от 29 точки. Футболистите на Светослав Петров пък запазват 11-а позиция с 26 пункта.

В 10-ата минута гостите направиха добра контраатака. Ерик Почански напредна с топката, след което намери Димитър Алексиев, който шутира, но опитът му не успя да затрудни Илия Шаламанов.

В 25-ата минута Иван Митрев отправи прекрасен удар от далечна дистанция, но стражът на "жълтите" изби кълбото в корнер.

Пет минути преди края на първата част капитанът на Литекс - Пламен Николов, засече добро центриране и моментално отправи удар с глава към вратата на Димитър Илиев, но вратарят улови.

В 74-ата минута Ерик Почански центрира в наказателното поле, където бе Димитър Алексиев. Централният нападател на Добруджа отправи хубав удар с глава, който обаче премина на сантиметри от целта. Секунди по-късно и резервата Божидар Чуканов отправи шут към вратата на Литекс, но право в ръцете на Илия Шаламанов.

До края на срещата не се случи нищо интересно и логично двата отбора поделиха точките в Ловеч.

ЛИТЕКС - ДОБРУДЖА 0:0

Стартови състави:

Литекс: 99. Шаламанов, 15. Х. Петров, 22. Николов, 77. Сандов, 11. Минков, 16. Иванов, 10. Радков, 21. Капитанов, 12. Бонев, 23. Митрев, 17. П. Петров

Добруджа: 1. Илиев, 27. Димитров, 3. Петров, 17. Адемов, 5. Радев, 4. Идризов, 18. Цачев, 11. Митев, 21. Винков, 23. Алексиев, 88. Почански