Джейсън Тейтъм с 53 точки при победа на Бостън след продължение

Джейсън Тейтъм вкара рекордните в кариерата си 53 точки, а Бостън Селтикс навакса изоставане от 17 точки, за да победи със 145:136 след продължение гостуващия тим на Минесота Тимбъруулвс в мач от редовния сезон на НБА.

Мачът премина през серия от обрати, като до средата на третата четвърт Минесота на няколко пъти повеждаше с 15 точки. По-малко от три минути преди края на редовното време обаче "горските вълци" изоставаха с 11 точки, но все пак успяха да се доберат до продължение, благодарение на точни стрелби от тройката на Д'Анджело Ръсел и Карл-Антъни Таунс.

Тейтъм можеше да донесе победата на Бостън със сирената за край на редовното време, но пропусна. Въпреки това той завърши с 35 точки общо във второто полувреме и продължението, като на 23 години и 37 дни стана най-младият играч в историята на Бостън с 50 точки в един мач.

Джейлън Браун добави 26 точки за победата на Бостън, а с 24 завърши Маркъс Смарт. За Минесота Карл-Антъни Таунс регистрира "дабъл-дабъл" от 30 точки и 12 борби, Д'Анджело Ръсел вкара 26 точки, а с 24 точки завърши новобранецът Антъни Едуардс.