Джордж и Ленърд отбелязаха общо 60 точки за победа на Клипърс срещу Сънс

Джордж и Ленърд отбелязаха  общо 60 точки за победа  на Клипърс срещу Сънс

Пол Джордж отбеляза 33 точки и Кауай Ленърд добави още 27 при победата на Лос Анджелис Клипърс със 113:103 срещу Финикс Сънс в мач между два от водещите отбори в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Джордж завърши двубоя със 7/9 от далечно разстояние в рамките на 30 минути за осмия си мач с 30 или повече точки от началото на редовния сезон. Неговият най-резултатен двубой бе с 39 точки отново срещу Финикс на 3 януари. Клипърс пък отбелязаха 18 тройки и са поне толкова успешни от далечно разстояние в 12-и мач този сезон.

Ленърд отбеляза 19 точки през второто полувреме и благодарение на това Клипърс сложиха край на серията от седем победи на Сънс.

Девин Букър завърши с 24 точки за Финикс, който спечели голяма победа след продължение срещу Юта само ден по-рано. Микал Бриджис добави 20 точки.