Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Костадинов и Арсенал (Тула) допуснаха обрат срещу ЦСКА (М) за Купата на Русия

Българският халф Георги Костадинов записа 90 минути за Арсенал (Тула) при поражението на тима с 1:2 у дома от ЦСКА (Москва) на 1/4-финалите на турнира за Купата на Русия. Така "армейците" се класираха за 1/2-финалната фаза на надпреварата за първи път от сезон 2015/16.

Евгений Луценко изведе арсеналци напред в резултата с гол в 33-ата минута, но 10 минути след паузата тъкмо този футболист получи втори жълт, съответно червен картон, което остави домакините с 10 души на терена. За гостите от столицата точни бяха 18-годишният Вадим Карпов в 48-ата минута и Марио Фернандес в 86-ата минута.

В същотго време водачът във ФНЛ (руската втора дивизия) елиминира Динамо (Москва) след победа с 2:0 на свой терен. Роман Ежов в 4-ата минута и Иван Сергеев в 74-ата реализираха по едно попадение и донесоха успеха на самарци, които за първи път от 17 години достигат до този етап на турнира.

На полуфиналите ще играят още Ахмат и Локомотив (Москва), а жребият за фазата на последните 4 ще бъде теглен утре.

Снимка: Championat.com