Последният шанс, който би спасил Реал Мадрид

Баскетболният отбор на Реал Мадрид е изправен пред огромно предизвикателство във финалния кръг на редовния сезон на Евролигата. Изненадващо или не, играчите на старши треньора Пабло Ласо трябва да треперят до последно за мястото си в плейофите, като класирането им към заключителната фаза на сезона пряко зависи от крайния изход на последната им битка срещу турския гранд Фенербахче в Истанбул. Двубоят е тази вечер от 20:45 часа.

В момента Реал Мадрид е седми с баланс от 19-14, Зенит е осми с 18-14, Баскония е девети с 18-15, а Валенсия е десети с 18-15, като последните два отбора играят един срещу друг днес. "Белите" трябва да запишат задължителна победа при гостуването си на "фенерите", за да грабнат едно от двете оставащи места за влизане в плейофите на надпреварата. Ако обаче "кралския клуб" загуби срещата, то единствените надежди за класиране напред минават през загуба на Зенит в един от оставащите му два мача до края на сезона - домакинства на АСВЕЛ и Панатинайкос.

В десетте сезона от ерата на Пабло Ласо Реал Мадрид не успя да се класира за четвъртфиналите само веднъж, като това се случи в дебютния сезон на треньора през 2011/12. В състава на "лос бланкос" под въпрос е гардът Серхио Люл, докато от другата страна Фенербахче със сигурност няма да разчита един от лидерите си Ян Весели, а другият такъв - Нандо Де Коло, е под въпрос.

Турският тим вече си спечели билет за четвъртфиналите на надпреварата, но старши треньорът Игор Кокошков заяви преди мача, че това е двубой като всеки друг и трябва да се подходи с професионализъм. С евентуална победа "фенерите" имат шанс да заемат четвъртата позиция в крайното класиране и да се радват на домакинско предимство, ако Олимпия (Милано) допусне поражение от Анадолу Ефес.