Резултати и голмайстори от първите 1/4-финали в Лига Европа

Тази вечер се изиграха първите мачове от 1/4-финалите в Лига Европа. Двубоите предложиха доста емоции, но не и изненадващи резутати. Манчестър Юнайтед надви с 2:0 като гост Гранада и затвърди мнението, че е най-сериозният претендент за трофея. "Червените дяволи" не впечатлиха с представянето си, но стигнаха до победата с красив гол на Маркъс Рашфорд в 31-ата минута и попадение на Бруно Фернандеш от дузпа в 90-ата.

Арсенал разочарова на "Емиратс" срещу Славия (Прага) - 1:1. Чехите показаха солидна игра в защита, с която в предишните кръгове пречупиха Лестър и Рейнджърс, но се озоваха в ролята на догонващи в 86-ата минута след точен изстрел на влезлия като резерва Никола Пепе. "Топчиите" обаче не успяха да удържат удобния резултат и дълбоко в добавеното време допуснаха изравняване.

Рома обърна с 2:1 Аякс в Амстердам и е близо до полуфиналите. Дейви Клаасен откри в полза на домакините в 39-ата минута след пас на Душан Тадич, а в 53-ата сърбинът пропусна дузпа. Скоро след това Лоренцо Пелегрини изравни, а в края на срещата защитникът Роджър Ибанес осигури ценен аванс на "вълците" преди реванша на "Олимпико".

Виляреал също е на крачка от следващата фаза. "Жълтата подводница" направи много пропуски, но победи с 1:0 Динамо (Загреб) на "Максимир". Попадението реализира Жерард Морено от дузпа в 44-ата минута.