Пестелив Интер сложи край на негативната серия срещу Сасуоло (видео)

Интер записа първа домакинска победа над Сасуоло от 2014 г. Отборът на Антонио Конте спечели с 2:1. Ромелу Лукаку откри резултата в десетата минута с 21-ия си гол в Серия А за този сезон, а Лаутаро Мартинес се разписа в средата на второто полувреме. Сасуоло върна едно попадение чрез Хамед Траоре 5 минути преди края, но домакините запазиха преднината си.

"Нерадзурите" записаха десета поредна победа в първенството и вече имат аванс от 11 точки на върха на класирането. Така Интер направи още една крачка към първа титла от 2010 г., а до края на първенството остават девет кръга.

Гостите започнаха уверено и още в първите минути стигнаха до два удара към Ханданович. Распадори и след това Обианг не намериха целта, но тимът на Роберто Де Зебри показа, че не е пристигнал да се защитава. Отговорът на Интер бе отличен пробив на Ашли Йънг, който финтира и сложи топката на главата на Хакими, но той не успя да я насочи към мрежата.

Следващото центриране на Йънг отново бе перфектно, като този път той намери точният човек в лицето на Лукаку. Белгиецът отклони топката с глава за 21-ия си гол в Серия А от началото на сезона. Изненадващо това е първият му гол с глава в първенството от 25 юли, когато се разписа срещу Дженоа.

След като поведоха, "нерадзурите" предоставиха инициативата на съперника. Сасуоло владееше топката в големи периоди и стигаше често до наказателното поле на домакините, но защитата на Интер се справяше.

Чак към края на полувремето гостите бяха близо до това да застрашат Ханданович. Удар от дистанция на Траоре не затрудни вратаря. Отлична намеса на Шкриняр пък блокира опита на Бога да прати топката в посока на вратата. Тимът на Конте не създаде много в предни позиции, но секунди преди почивката добра контраатака позволи на Йънг да стреля от добра позиция. Бившият играч на Манчестър Юнайтед обаче прати топката над вратата.

Сасуоло владееше топката в 70% от времето през първото полувреме и тази тенденция се запази и след почивката. Тактиката на Интер изглеждаше странен избор, тъй като през втората част тимът изцяло се защитаваше и рядко минаваше центъра. Защитата на "нерадзурите" обаче се справяше и реални голови опасности пред Ханданович нямаше.

Домакините обаче бяха страшно ефективни и в 67-ата минута стигнаха до втори гол, който до голяма степен реши мача. Играчите на Сасуоло искаха дузпа, след като Де Фрай задържа за фланелката Расподори. Докато протестираха, Интер организира отлична контраатака, топката стигна до Лукаку, който я задържа и намери Лаутаро Мартинес, а аржентинецът я прати в мрежата за 2:0.

Ситуацията бе разгледана с ВАР и имаше вариант да бъде отсъдена дузпа за гостите, а голът да бъде отменен. Съдиите обаче решиха, че няма нарушение и тимът на Конте удвои преднината си.

Сасуоло продължи да напада и да търси пролука в отбраната на съперника. След всички положени усилия отборът на Де Зебри най-накрая стигна до попадение 5 минути преди края. След като бранителите на Интер не успяха да изчистят топката, тя стигна до Траоре, а той преодоля Ханданович с красив удар.

До края гостите натиснаха и тимът на Конте бе поставен под напрежение, на което не се поддаде. Изнасянето напред на Сасуоло отвори големи пространства за контраатаки. Влезлият като резерва Алексис Санчес пропусна да се разпише в 90-ата минута, когато отлично бе изведен от Лукаку. Попадение на белгиеца в добавеното време пък бе отменено поради засада.