Марек взе дербито с Рилецо и приближава Втора лига (видео)

Марек се наложи с 2:0 като гост на Рилски спортист и продължава да бъде водач в Югозападна Трета лига. Резултатът откри Васил Калоянов с глава в 12-ата минута. В 59-ата минута Иван Калайджийски направи 2:0 за състава от Дупница.

Срещата в Самоков започна с шест минути закъснение заради фенове, които трябваше да напуснат пределите на стадиона заради забраната да има публика на футболните срещи у нас. Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Милен Иванов центрира от фаул и Васил Калоянов с глава прати топката в мрежата - 1:0 за лидера в групата!

В 15-ата минута Цветан Митев от Рилецо се оказа на върха на добра акция, но ударът на фланговия футболист не намери целта. В 32-ата минута домакините пропуснаха нов шанс. Ивайло Захариев направи пробив отдясно, шутира силно, но топката излезе в аут.

В 40-ата минута играчите на Марек достигнаха до опасно разбъркване в наказателното поле на "скиорите", но Димитър Владимиров не съумя да намери точно колегите си на стрелкова позиция. След 60 секунди Веселин Любомиров от гостите нанесе техничен удар, но вратарят Слави Петров показа класа и изби с една ръка.

В началото на второто полувреме за кратко над стадиона в Самоков заваля сняг на парцали, но заради сравнително топлото време той не натрупа върху игрището. В 55-ата минута Иван Тренчев от домакините шутира отдалеч, но адски неточно. Скоро след това Иван Калайджийски слаломира отдясно в пеналтерията на Рилски спортист - финт с десния крак, удар с левия и 2:0 за Марек!

Рилски спортист 0:2 Марек

0:1 Васил Калоянов (12)
0:2 Иван Калайджийски (59)

Стартовите състави:

Рилски спортист: 1. Петров, 3. Чапаев, 4. Колев, 6. Езе, 7. Митев, 8. Крумов, 9. Ненчов, 13. Рогозански, 15. Бучев, 23. Тренчев, 10. Захариев.

Марек: 12. Младенов, 16. Калайджийски, 25. Стоичков, 6. Тунтев, 4. Влахов, 77. М. Иванов, 14. Близнаков, 13. Любомиров, 11. Владимиров, 32. Калоянов, 19. Панталеев.