Зенит (Санкт Петербург) обърна Факел и днес излиза срещу Цветан Соколов и Динамо (Москва)

Отборът на Факел (Новий Уренгой) загуби първата си среща от Група А в турнира на “Финалната шестица” във волейболната Суперлига на Русия, който се играе в Москва.

Възпитаниците на финландския селекционер на “Сборная” от Зенит (Санкт Петербург) сразиха Факел в първата среща с 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:17).

В първата част волейболистите на Факел реализираха една 33% от своите атаки (7/21), но спечелиха частта благодарение на своя сервис. Денис Богдан Дмитрий Волков забиха по 2 аса, а Максим Жигалов, Тимофей Жуковский и Александър Гуцалюк – по един. Егор Клюка се провали на посрещане – 4 грешки от 8 посрещнати топки.

Във втория гейм Максим Жигалов на два пъти бе хванат на блокада от Егор Клюка, а после атакува в аут и Зенит поведе с 15:10. Зенит бе силен в атака (68% ефективност, 1 грешка). Много силно игра и Ореол Камехо, който заби 5 от 6 вдигнати топки.

В третата част Факел успя да се справи с изоставане от -4 точки, а в края на гейм стигна до равенство 23:23, след като Максим Жигалов блокира атака на Егор Клюка, след като губеше с 21:23. Все пак Зенит стигна до успеха в тази част, след като Егор Клюка атакува успешно, а Иван Яковлев записа ас – 25:23.

В 4-ата част нямаше сериозна битка. Волейболистите на Факел допуснаха 10 свои непредизвикани грешки и играха слабо в атака. За Зенит се разигра Егор Клюка, който заби 6 от 7 атаки.

Егор Клюка заби 22 точки (4 аса, 3 блока, 56% ефективност в атака, 5% перфектно и 37% позитивно посрещане - +8). Ореол Камехо добави още 16 точки (1 ас, 54% ефективност в атака, 19% перфектно и 32% позитивно посрещане - +7). Иван Яковлев се отличи с 14 точки (3 аса, 5 блока, 55% ефективност в атака - +9).

Дмитрий Волков стана най-резултатен за Факел с 19 точки (3 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 13% перфектно и 40% позитивно посрещане - +7). Денис Богдан добави още 13 точки (3 аса, 40% ефективност в атака, 15% перфектно и 38% позитивно посрещане).

Днес от 19,00 часа Зенит (Санкт Петербург) излиза срещу Цветан Соколов и Динамо (Москва).

ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) – ФАКЕЛ (НОВИЙ УРЕНГОЙ) 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:17)

ЗЕНИТ: Антоан Бризар 4, Иван Подребинкин 38, Егор Клюка 22, Ориол Камехо 16, Иван Яковлев 14, Дмитрий Пашицкий 8 – Сергей Мелкоьоров-либеро

Старши треньор: ТУОМАС САМЕЛВУО

ФАКЕЛ: Тимофей Жуковский 3, Максим Жигалов 11, Денис богдан 13, Дмитрий Волков 19, Алексей Сафонов, Александър Гуцалюк 9 – Ерик Шоджи-либеро (Александър Болдирев, Дмитрий Яковлев 1, Сергей Антипкин)

Старши треньор: МИХАИЛ НИКОЛАЕВ.