Севиля спря лидера Атлетико Мадрид и завърза интригата в Ла Лига

Отборът на Севиля спря похода на Атлетико Мадрид към титлата в Ла Лига, след като победи лидера с 1:0 у дома в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига. Така андалусийци направиха услуга на Барселона, като при успех в понеделник над Валядолид каталунците може да съкратят изоставането си от Атлетико само на 1 точка девет кръга преди края на сезона.

В предишния кръг Севиля записа равен 1:1 с Валядолид, а "дюшекчиите" спечелиха срещу Алавес с 1:0. Треньорът на Атлетико Диего Симеоне не можеше да може да разчита на Яник Караско, Муса Дембеле и Жоао Феликс, докато колегата му Юлен Лопетеги остави извън сметките си единствено Серхио Ескудеро поради заболяване.

Двубоят започна отлично за Севиля, като домакините можеха да открият резултата още в осмата минута, когато андалусийци получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Лукас Окампос, но Ян Облак отрази удара му.

В 20-ата минута пред Окампос се откри нова възможност за гол, след като стреля силно в долния десен ъгъл на вратата на Атлетико, но Облак отново беше на мястото си. Четири минути по-късно и Атлетико отправи удар в очертанията на вратата, но изстреляната от Коке топка не затрудни Буну.

Севиля продължи да играе по-добре и да създава възможности пред вратата на Облак, но гол така и не падаше. В 40-ата минута Иван Ракитич отправи удар от границата на наказателното поле, но топката беше блокирана.

В крайна сметка резултатът се запази до края на първата част и всичко остана за решаване през вторите 45 минути.

След почивката картината на терена не се промени. Така се стигна до 70-ата минута, когато Хесус Навас показа завидна техника и намери Маркос Акуня в наказателното поле, който с глава отблизо не остави шансове на Облак за 1:0. Претенциите на гостите за игра с ръка на Окампос секунди преди гола не бяха уважени от рефера.

Три минути след това удар на Марио Ермосо мина над вратата. В края Атлетико потърси равенството, но Буну спаси удара на Анхел Корея и спаси трите точки за тима си.

Севиля - Атлетико Мадрид 1:0
1:0 - Акуня 70

Севиля: Буну, Навас, Кунде, Карлош, Акуня, Фернандо, Жордан, Ракитич, Сусо, Окампос, Де Йонг

Атлетико Мадрид: Облак, Ермосо, Хименес, Фелипе, Лоди, Коке, Трипиър, Саул, Йоренте, Суарес, Лемар.