Ман Юнайтед се изпоти, но взе победата срещу Брайтън (видео + галерия)

Манчестър Юнайтед постигна неочаквано трудна победа с 2:1 в домакинството си на Брайтън от 30-ия кръг на Премиър лийг. "Червените дяволи" доста се изпотиха, за да измъкнат трите точки. Те първи получиха гол в 13-ата минута, дело на Дани Уелбек. През втората част обаче домакините вдигнаха оборотите и с попадения на Маркъс Рашфорд в 62-ата и Мейсън Грийнууд в 83-ата минута направиха пълен обрат.

Оле Гунар Солскяер бе избрал да започне мача с Единсон Кавани на върха на атаката. Бруно Фернандеш, Мейсън Грийнууд и Маркъс Рашфорд го подкрепяха в предни позиции, а в средата на терена действаха Пол Погба и Фред.

Греъм Потър пък заложи на Дани Уелбек и Неал Мопе в атака. Леандро Тросар действаше зад гърба им, а на крилата започнаха Паскал Грос и Якуб Модер.

Първата възможност в мача бе създадена от домакините. В 4-ата минута Бруно Фернандеш отправи опасен удар, който бе покрай вратата.

Натискът на "Червените дяволи" продължи и в 8-ата минута Мейсън Грийнууд стреля от границата на наказателното поле, като топката се отби от гредата.

Още с първия си шанс обаче Брайтън откри резултата. В 13-ата минута топката бе центрирана към Дани Уелбек, той стреля с глава, ударът му бе спасен от Дийн Хендерсън, но при добавката нападателят успя да прати кълбото в мрежата за 0:1.

Положението за домакините можеше да стане още по-лошо в 18-ата минута, когато след центриране от фаул Люис Дънк стреля с глава и топката се отби от напречната греда след намеса на Хендерсън.

В следващите минути Юнайтед изглеждаше шокиран и трудно успяваше да сътвори нещо интересно в предни позиции. Едва в 38-ата минута Погба стреля от границата на пеналта, но неточно.

"Чайките" обаче отново бяха по-близо до гола в 45-ата минута, когато след един корнер Модер шутира и след рикошет топката премина опасно близо до гредата.

В 52-ата минута Манчестър Юнайтед отправи първия си точен удар в мача. Той беше дело на Маркъс Рашфорд, който напредна и стреля, но право в ръцете на вратаря.

В 60-ата минута Пол Погба пусна прекрасен пас зад защитата за Бруно Фернандеш, но португалецът не успя да укроти добре топката и позволи на вратаря да излезе и да блокира удара му.

По-добрата игра на домакините доведе и до изравняване на резултата в 62-ата минута. Бруно Фернандеш отне в средата на терена, напредна и изведе Маркъс Рашфорд, който от движение стреля в далечния ъгъл за 1:1.

Две минути по-късно шанс се откри и пред Мейсън Грийнууд, който шутира от движение, но покрай вратата.

Брайтън обаче можеше да си върне преднината в 69-ата минута, когато Мопе отправи нещо средно между пас и диагонален удар по земя и топката мина до гредата.

Последва нова възможност за "Червените дяволи". В 72-ата минута Грийнууд шутира от далечна дистанция, но право в ръцете на вратаря.

В 76-ата минута Бруно Фернандеш отправи мощен изстрел, който затрудни Санчес и той не се намеси добре, последва разбъркване и Грийнууд опита да вкара, в опразнената врата, но прати топката над напречната греда.

В 80-ата минута отново Фернандеш отправи далечен удар, но този път той не бе толкова добър и вратарят улови.

Три минути по-късно обаче домакините излязоха напред в резултата след прекрасна атака. Люк Шоу пусна пас в коридор за Бруно Фернандеш, той центрира за Пол Погба, ударът на французина не бе добър, но пък топката стигна до Мейсън Грийнууд, който отблизо с глава вкара за 2:1.

До края гостите опитаха да организират някакъв натиск, но той не доведе до успех и Манчестър Юнайтед се поздрави с победата. С този успех "Червените дяволи" остават на 2-ото място с 60 точки. Брайтън пък запазва 16-ата си позиция с 32 точки.