Майнц и Арминия не си помогнаха в битката за оцеляване

Майнц и Арминия завършиха 1:1, като нито един от двата отбора не успя да си помогне много в битката за оцеляване. Тимът от Билефелд е в по-тежка ситуация, тъй като остана в зоната на изпадащите.

Домакините от Майнц бяха по-близо до победата. Те можеха рано да поведат, но Бьотиус не успя да засече топката, а опитът на Барейро бе изчистен от голлинията. Вратарят на Арминия Стефан Оргета продължи със спасяванията си през този сезон и спря Барейро.

След почивката Бургард спечели дузпа, която Брозински реализира и Майнц поведе. Гостите обаче не се отказаха и успяха да изравнят в 76-ата минута чрез Фогълзамер. Неговият удар от фаул се отби в стената, но той бе точен при втория опит.