Ман Сити взе реванш от Лестър и официално детронира Ливърпул (видео)

Манчестър Сити има нужда от още само 11 точки, за да официализира титлата си Премиър лийг, след като надигра с 2:0 като гост отбора на Лестър, който заема трето място във временното класиране. С този успех "гражданите" официално детронираха Ливърпул, тъй като разликата между двата отбора вече е 28 точки, а мърсисайдци могат да спечелят още максимум 27 до края на сезона. Бенжамен Менди (58') и Габриел Жезус (74') донесоха успеха на гостите, които взеха частичен реванш за разгромната загуба от Лестър в началото на сезона.

Брендън Роджърс  направи две промени в сравнени с последния двубой на "лисиците". Даниел Амарти и Марк Олбрайтън започнаха за сметка на Перейра и Союнджу. Джеймс Мадисън бе възстановен, но остана на пейката за началото и влезе в игра 20-ина минути преди края.

Кайл Уокър, Кевин Де Бройне, Фернандиньо и Рияд Марез започнаха за "гражданите". Това бяха и четирите корекции на Джосеп Гуардиола в сравнение с мача с Фулъм. Серхио Агуеро, който в началото на седмицата обяви, че ще напусне клуба след края на сезона, отново бе титуляр, въпреки че Габриел Жезус също стартира.

Още е петата минута Фернандиньо прати топката във вратата на Шмайхел с хубав удар от границата на наказателното поле. Попадението обаче бе отменено заради това, че Серхио Агуеро бе в положение на засада и влияеше на реакцията на стража на домакините, въпреки че не игра с топката. В 22-рата минута късметът отново обърна гръб на гостите, след като страхотен изстрел на Де Бройне срещна гредата.

Манчестър Сити продължи да доминира и много рядко "лисиците" се докосваха въобще до топката. Домакините запознаха да опитват контраатаки едва в последните десетина минути на полувремето.

Рияд Марез и Жезус пропуснаха две чудесни възможности точно преди почивката. В първия случай Шмайхел спаси с крак, а след това ударът на бразилеца премина над вратата. В добавеното време Джейми Варди прати топката във вратата на Едерсон, но и това попадение правилно бе отменено заради засада.

В 59-ата минута лидерът в Премиър лийг най-сетне проби отбраната на Лестър. Шмайхел парира удар на Марез, но Родри центрира отново в наказателното поле, търсейки Жезус на далечната греда. Олбрайтън отклони топката на пътя на Менди, който много технично я прати с десния крак в далечния ъгъл.

В 74-тата Де Бройне отправи поредния страхотен извеждащ пас. Белгиецът получи от Марез и намери пролука, за да изведе по земя Жезус. Бразилецът продължи към Стърлинг, който не успя да стреля, но задържа добре и му върна, след което Жезус вкара отблизо, оформяйки крайния резултат.