Билал Бари се отпуши и донесе успех на Левски над Сливнишки герой (галерия+видео)

Левски записа успех с 2:0 над Сливнишки герой в контролна среща, играна на стадион "Виваком Арена – Георги Аспарухов". Билал Бари (7, 43) откри резултата с дебютния си гол за "сините", а по-късно и удвои. Това бяха първите два гола за нападателя с екипа на "сините" от пристигането му в отбора през зимата. Иначе Левски можеше да запише и по-изразителен успех, ако не бяха многото пропуски пред вратата на гостите.

30 Левски - Сливнишки герой

"Сините" бяха водени от помощник-треньора Живко Миланов в отсъствието на Славиша Стоянович, за когото стана ясно през седмицата, че е заразен с коронавирус. Миланов пък от своя страна не можеше да разчита на всички футболисти на столичани. В последните дни положителни проби за COVID-19 дадоха Симеон Славчев, Мартин Петков, Насиру Мохамед, а със съмнения бе и Здравко Димитров.

В седмата минута на мача Левски поведе в резултата с дебютен гол на Билал Бари. Нападателят на "сините" се разписа след добре развита атака, започнала от Илия Юруков.

В 12-ата минута Илия Юруков отново бе в основата на организирането на атаките за Левски. Този път той проби по десния фланг, влезе в наказателното поле и извади топката назад. Даске стреля но вратарят Димитър Симеонов спаси. Минута по-късно Мари Петков шутира опасно по земя към десния долен ъгъл на вратата. Стражът на Сливнишки герой отново плонжира и парира в ъглов удар.

В 17-ата минута "сините" създадоха нова добра атака с по едно докосване. Драган Михайлович получи дълго подаване от левия към десния фланг, а той с едно докосване свали в наказателното поле, където Билал Бари стреля от движение. Ударът на нападателя обаче премина встрани от вратата.

В 23-ата минута стражът Симеонов боксира силен удар на Мартин Райнов, потърсил далечния ъгъл на вратата. Натискът на "сините" под непрестанния дъжд продължи и в следващите минути. Секунди след удара на Райнов и Живко Атанасов засече с глава центрирани на Марин Петков. Ударът на бранителя обаче не намери очертанията на вратата.

Едва в 30-ата минута Сливнишки герой погледна по-смело към вратата на Левски. Шут на Марио Петков принуди Звонимир Микулич да боксира в ъглов удар. След корнера "сините" хванаха своя съперник на контраатака, при която Патрик-Габриел Галчев прати топката в противниковата врата. Голът му обаче не беше зачетен заради положение на засада. В 39-ата минута Илия Юруков пропусна чудесна възможност да удвои преднината на Левски. Патрик-Габриел Галчев проби отляво, влезе в наказателното поле и извади топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Юруков заложи на силата и стреля високо над вратата.

Гостите отговориха с удар на Мартин Минчев, който не застраши вратата на Микулич. В 43-ата минута Билал Бари вкара втория си гол в мача след много добро центриране на Мартин Райнов. Нападателят просто насочи топката към десния ъгъл на вратата и не остави шансове на стража Димитър Симеонов.

Така двата тима се оттеглиха на почивка след едно полувреме, в което футболистите на Левски бяха тотални господари на терена.

В 55-ата минута Начев подаде към Божинов, а нападателят хитро пусна топката да мине през краката му, за да продължи паса към Илия Димитров. Последният шутира, но ударът му бе блокиран от защитник и Левски стигна само до корнер.

Левски продължи с натиска си, въпреки че Живко Миланов включи в игра доста юноши на клуба. В игра се появи и Андриан Краев. До чисти голови положения обаче пред двете врати не се стигаше толкова често, колкото през първото полувреме.

В 79-ата минута появилият се в игра Николай Михайлов трябваше да се намесва при далечен шут на Кристиан Миланов. Вратарят на Левски обаче внимаваше и парира удара. В 85-ата минута Найденов отмъкна топката в близост до наказателното поле на гостите. Последва подаване в наказателното поле, където Краев стреля от движение. Стражът на Сливнишки герой Стоян Деспотов обаче успя да блокира удара с крак.

Така Левски се поздрави с успех над Сливнишки герой, който можеше да бъде и доста по-изразителен, ако не бяха добрите намеси на Димитър Симеонов и Стоян Деспотов.

ЛЕВСКИ - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 2:0

1:0 Билал Бари (7)

2:0 Билал Бари (43)

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Драган Михайлович, Живко Атанасов, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Райнов, Илия Юруков, Тома Даске, Марин Петков, Стивън Петков, Билал Бари;

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Димитър Симеонов, Стефан Илиев, Мартин Минчев, Мартин Костадинов, Радослав Илиев, Кристиан Николов, Марио Петков, Виктор Георгиев, Петър Малинов, Давид Димитров, Борислав Трендафилов;