Ботев (Враца) падна от Царско село, Домовчийски пропусна дузпа

Царско село победи гостуващия Ботев Враца с 3:1 (2:0) в контролна футболна среща на "Арена Царско село". Двубоят беше дебютен за новия старши треньор на столичани Тони Здравков, който спечели срещу бившия си тим.

Гостите можеха да открият в седмата минута, когато Даниел Генов беше изведен зад защитата на Царско село, преодоля вратаря Джони Пласид, но от малък ъгъл стреля в левия стълб на вратата. Аласан Н'Диайе опита да направи добавка, но изпрати топката в аут.

В 21-ата минута Стефан Христов бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 1:0. Три минути по-късно Димитър Костадинов центрира добре в наказателното поле, Карим Роси овладя топката и успя да я вкара в мрежата за 2:0.

В 55-ата минута Ботев пропусна отличен шанс да намали от дузпа. Ивайло Марков извърши нарушение срещу Том в наказателното поле, но Валери Домовчийски изпрати топката в аут от бялата точка.

В 70-ата минута Царско село вкара и трети гол чрез Емануил Манев. Гостите от Враца върнаха едно попадение в 79-ата минута с точен изстрел от фаул на Петър Атанасов.