Академик и Партизан си вкараха по два пъти

2:2 завършиха в Свищов местния Академик и Партизан (Червен бряг) в двубой от 24-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините започнаха вихрено и в началните 10 минути пропиляха възможности за гол чрез Явор Генчев, Димитър Костадинов и Георги Колев. След това „студентите“ продължиха да контролират повече топката. Съперникът им обаче също имаше своите шансове, но Христо Димов и Димитър Димитров не се възползваха. Това все пак се случи в 30-ата минута, когато Любомир Иванов изпълни двоен удар, а след добавката на Тихомир Дамянов стана 0:1.

Секунди преди почивката обаче Петьо Петков фаулира Костадинов и Иван Ганев вкара дузпата за 1:1. Началото на втората част беше за Академик. В 62-ата минута Костадинов излезе сам срещу Веселин Ганчев и тоталния обрат в резултата стана факт – 2:1. Секунди преди края Александър Александров наказа грешка на свищовлии за 2:2. Трима футболисти не завършиха срещата заради контузии – Милен Петров от домакините, Галин Великов и Дилян Димитров от гостите.

Академик – 1. Кристиян Николов, 3. Иван Ганев (капитан), 15. Пламен Ангелов, 11. Георги Йорданов, 7. Стефан Трайков, 5. Емил Копаранов, 2. Милен Петров, 23. Явор Генчев, 14. Георги Колев, 18. Мартин Иванов, 8. Димитър Костадинов. Треньор – Борислав Борисов

Партизан – 12. Веселин Ганчев, 21. Васил Михайлов, 16. Галин Великов (капитан), 6. Тихомир Дамянов, 7. Калоян Тодоров, 23. Петьо Петков, 11. Любомир Иванов, 8. Димитър Димитров, 10. Христо Димов, 20. Дилян Димитров, 17. Александър Александров. Играещ треньор – Любомир Иванов