Италия пропусна да разгроми Литва (видео)

Отборът на Италия спечели гостуването си на Литва с 2:0 и така постигна трета поредна победа в група С на световните квалификации в зона "Европа" .

"Скуадра адзура" можеше да осъществи много по-убедителен успех, след като отправи цели 29 удара по посока на противниковата врата. След неуспешна първа част Роберто Манчини реши да пусне в игра Федерико Киеза и Стефано Сенси, като това веднага сработи. В 47-ата минута крилото на Ювентус отправи удар, който беше отразен от Томас Сведкаускас, но атаката продължи  и секунди по-късно халфът на Интер успя да се разпише. Другият гол в мача дойде в добавеното време след точно изпълнена дузпа на Чиро Имобиле, свирена за фаул на резервата Донатас Казлаускас срещу появилия се от пейката Николо Барела.

Така Италия остава лидер в групата на България с максималния актив от 9 пункта. Литва пък е на последното 5-о място без нито една спечелена точка от двата си мача до момента.