Гризман герой за Франция в Сараево (видео)

Световният шампион Франция надви с 1:0 като гост Босна и Херцеговина в мач от квалификационна Група "D" за Мондиал 2022. Българският селекционер на босненците Ивайло Петев не можа днес да води тима си от терена, тъй като е заразен с коронавирус. Автор на единственото попадение в срещата в Сараево пък бе Антоан Гризман в 60-ата минута.

В 15-ата минута вратарят на домакините Ибрахим Сехич спаси удар на Кингсли Коман с глава, а две минути по-късно Гризман стреля в стената от фаул от удобна позиция. В 23-ата минута Дарко Тодорович тества Юго Лорис с далечен изстрел, но стражът на Тотнъм стабилно боксира. В 26-ата минута Анел Ахмедходжич бе много близо до гол във вратата на "петлите". След центриране от корнер на Миралем Пянич той стреля много опасно с глава, но Лорис с блестяща реакция спаси.

Играчите на Дидие Дешан издебнаха момента да нанесат рещаващия удар и това се случи четвърт час след почивката. Адриен Рабио центрира отлично отляво и качи топката на главата на Антоан Гризман, а нападателят на Барселона я насочи по блестящ начин във вратата на Сехич - 0:1.

Десетина минути преди края домакините имаха добра възможност да изравнят резултата, но майсторът на преките свободни удари Пянич стреля в стената от фаул и "петлите" задържаха добрия за тях резултат.

Така Франция е начело в класирането в групата със 7 точки от 3 мача. Любопитното е, че нито един друг отбор в групата няма победа дотук, като Украйна е на втора позиция с 3 точки, Финландия е на трето място с 2 точки, а с по 1 са босненците и Казахстан.