Прекратиха мач на Кот д’Ивоар заради припаднал рефер

Съдията на квалификационния мач в турнира за Kупата на африканските нации между Кот д'Ивоар и Етиопия изгуби съзнание и беше изнесен на носилка от терена. Двубоят беше прекратен около 10 минути преди неговия финал. Реферът Чарлс Булу от Гана се почувства зле в 81-вата минута на срещата ог група "К" на олимпийския стадион "Аласан Куатара" в Абиджан. Булу получи лекарска помощ край страничната линия, но веднага след това легна по гръб и се отпусна, затваряйки очи. Ганаецът, който припадна за кратко, отново е бил в съзнание, когато е бил изкаран от стадиона. Кот д'Ивоар водеше с 3:1 преди инцидента.

Двубоят не можеше да бъде довършен, защото четвъртият арбитър също е от Кот д'Ивоар. Все още не се знае дали резултатът 3:1 ще бъде признат за краен или мачът ще се доиграе. Решението ще бъде взето от арфиканската футболна конфедерация.

Отборите на Етиопия и Кот д'Ивоар вече се класираха за финалите в турнира за купата на африканските нации в Камерун догодина.