Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Медведев и Циципас за първи път са четвъртфиналисти в Маями, дебютантът Корда с първа победа над играч от топ 10

Водачът в схемата Даниил Медведев (Русия) се класира за първи път за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на твърда настилка в Маями (САЩ) с награден фонд 3.34 милиона долара. Медведев надделя над представителя на домакините Франсис Тиафо с 6:4, 6:3 за 92 минути, след като пласира 24 печеливши удара в срещата.

"Не беше лесен мач. Имахме доста оспорвани разигравания, някои от тях спечелих, други - той. Сервисът много ми помогна, особено във втория сет", коментира руснакът, който за първи път е поставен под номер 1 в турнир от сериите "Мастърс".

Медведев ще играе срещу испанеца Роберто Баутиста Агут за място на полуфиналите. Номер 7 Баутиста Агут спаси мачбол при 5:6 точки в тайбрека на третия сет и елиминира шампиона от 2018 година Джон Иснър (САЩ) с 6:3, 4:6, 7:6(7) след 2:18 мача игра. 18-ият в схемата Иснър завърши с 23 аса, но това не му помогна да спечели.

"Роберто е много опасен играч. Тренирал съм с него и мисля, че заслужава да бъде по-напред в световната ранглиста. Има и причини томва да не е така и ще се опитам да използвам неговите слабости в утрешния ни мач", каза Медведев.

Поставеният под номер 2 Стефанос Циципас (Гърция) също се класира за първи път за четвъртфиналите. Циципас надделя над 24-ия в схемата Лоренцо Сонего (Италия) с 6:2, 7:6(2) за 91 минути. Гъркът пласира 20 печеливши удара и не даде нито една възможност за пробив на съперника в двубоя.

"Играя добре, чувствам се отлично и се наслаждавам на представянето ми на корта. Доволен съм от това, което показвам. Играта определено ми върви и се надявам да запазя тази инерция. Всеки отделен съперник е различно предизвикателство, но аз успявам да намеря правилните решения. За мен е важно да имам такива мачове", коментира Циципас.

Той набързо поведе с 3:0 гейма и нямаше особени проблеми в първия сет, но във втората част Сонего стабилизира изявите си и се стигна до тайбрек, в който Циципас взе пет поредни точки и триумфира.

"Очаквах той да вдигне нивото си. Когато изоставаш със сет, усещаш, че няма какво повече да губиш и отпускаш ръката. Той определено подобри играта си и стана много по-трудно във втората част", каза гъркът.

За място на полуфиналите той ще играе срещу 26-ия в схемата Хуберт Хуркач (Полша), който пласира 14 аса и елиминира бившия номер 3 в света Милош Раонич (Канада) с 4:6, 6:3, 7:6(4). Те си размениха първите два сета с по един пробив в тях, а третата част стигна до тайбрек, в който полякът поведе с 6:1 точки и това се оказа решаващо. Раонич, 12-и в схемата, допусна цели 50 непредизвикани грешки, което натежа.

Четвъртият поставен Андрей Рубльов (Русия) също продължава напред след категорична победа над бившия номер 3 в света Марин Чилич (Хърватия) с 6:4, 6:4 за 82 минути. Рубльов постигна 19-ия си успех за сезона, с което е лидер в Тура на АТП. Той направи само 16 непредизвикани грешки срещу 29 на Чилич, което натежа. На четвъртфиналите руснакът ще се изправи срещу 20-годишния представител на домакините Себастиан Корда.

Американецът, който е син на бившия номер 2 в света Петр Корда, продължи впечатляващото си представяне при дебюта си в турнирите от сериите "Мастърс" с успех над номер 5 в схемата Диего Шварцман (Аржентина) с 6:3, 4:6, 7:5 след малко повече от два часа и половина.

Това беше първи успех на Корда над играч от топ 10 на световната ранглиста.