Де Коло, Весели и Гудурич изпратиха Фенербахче в плейофите на Евролигата

Баскетболният отбор на Фенербахче си подсигури участие в плейофите на Евролигата през настоящия сезон. Тимът на Игор Кокошков спечели директната битка със съседа си в класирането Байерн (Мюнхен) с крайното 77:68 (18:15, 17:19, 18:10, 24:24) на вражеска територия и ще диша по-спокойно в оставащите си два мача от редовния сезон. Двубоят бе част от 32-я кръг на турнира на богатите.

"Фенерите" превзеха петата позиция в класирането с актив от 20 победи и 12 загуби. Баварците пък остават шести в подреждането с баланс от 19 успеха и 13 поражения, но имат една победа повече от седмия и осмия Баскония и Реал Мадрид, което ги прави временни фаворити за подпечатване на плейофно място.

Германците тръгнаха силно в мача и поведоха със 7 точки в откриващите минути от срещата, но турският гранд не се поколеба да вземе инициативата и поведе с точица на полувремето при 34:35. Третата четвърт бе ключова за крайния изход, тъй като в нея Фенербахче ограничи своя съперник до 10 точки, а от своя страна наниза 18 и по този начин си спечели аванс от 9 преди началото на финалния период - 44:53. Момчетата на Андреа Тринкиери направиха всичко възможно, за да се върнат в мача, но офанзивното трио на гостите в лицето на Ян Весели, Нандо Де Коло и Марко Гудурич не позволи нещо подобно и донесе победата и класирането напред на "фенерите" - 68:77.

Де Коло записа 21 точки и 6 асистенции за победата на гостите, Гудурич отбеляза 18 точки, а Весели приключи с 15, 6 борби и 5 асистенции.

Уейд Болдуин остави 20 точки, 7 борби и 5 асистенции за Байерн, Пол Зипсър вкара 12 точки, а Владимир Лучич допринесе с 11 точки и 7 борби.

На 1 април баварците приемат Жалгирис в "Ауди Доум" в Мюнхен, докато Фенербахче ще се изправи срещу Барселона вкъщи ден по-късно.