Барселона се издъни в Израел

Отборът на Макаби (Тел Авив) за втори път през сезона успя да изтръгне успех над лидера в класирането на Евролигата Барселона. Израелският гранд се нуждаеше от продължение, за да пречупи каталунците с крайното 99:94 (19:14, 20:24, 26:21, 15:21, 19:14) на домакинска територия в двубой от 32-я кръг на най-силния клубен европейски турнир.

Победата на Макаби не влияе на представянето на тима, тъй като той е закотвен в средата на класирането. Отборът на Йоаннис Сфайрополус няма шансове за плейофите и заема 13-ото място с актив от 13 успеха и 17 загуби. Барселона пък не успя да си гарантира лидерската позиция в крайното класиране, но продължава да държи първото място с баланс от 23 победи и 9 поражения, разполагайки с два успеха повече от втория ЦСКА (Москва).

Макаби имаше предимство в резултата през цялото първо полувреме, като в един момент активът на израелците достигна 10 точки. Все пак Барселона навакса пасива си и направи двубоя равностоен, като в самия край Кори Хигинс временно спаси гостите от загубата с точен изстрел за 80:80, с който прати срещата в продължение. В последните пет минути от мача Макаби показа повече хладнокръвие и взе успеха след точни изстрели от наказателната линия на Скоти Уилбекин, Илайджа Брайънт и Оз Блейзър за крайното 99:94.

Седем играчи в състава на Сфайрополус отбелязаха поне 10 точки в срещата. Анте Жижич бе лидер с 24 и 8 борби при 12/15 стрелба, Драган Бендер завърши с 16 точки, Анжело Калояро записа 12 точки, Омри Каспи отбеляза 11, а Илайджа Брайънт, Тайлър Дорси и Скоти Уилбекин вкараха по 10 точки всеки.

Никола Миротич оформи "дабъл-дабъл" от 23 точки и 10 борби за Барса, който обаче не бе достатъчен за успеха. Кори Хигинс наниза 20 точки, а Кайл Курич и Брандън Дейвис допълниха с по 12 точки.

На 1 април Макаби гостува на Цървена звезда в Белград, а ден по-късно Барселона разполага с "втория си мачбол" за узаконяването на първото място с гостуване на Фенербахче.