ЦСКА (М) забрави за проблемите и влетя в плейофите на Евролигата

ЦСКА (Москва) ще продължи защитата си на трофея от Евролигата и в плейофите на надпреварата през настоящия сезон. Московските "армейци" продупчиха билета си за заключителната фаза от сезона, след като спечелиха руското дерби със Зенит с крайното 86:74 (22:18, 26:24, 15:15, 23:17) като гост в среща от 32-я кръг на турнира на богатите.

Това е трета поредна победа за отбора на Димитрис Итудис, който съвсем забрави за разразилия се скандал със звездата на тима Майк Джеймс и временното му отстраняване от състава. Руският гранд продължава да държи второто място в свои ръце, увеличавайки баланса си на 21 победи и 10 загуби. Чрез поражението Зенит губи предимството си над останалите конкуренти и пада от 8-о на 10-о място във временното класиране. Момчетата на Шави Паскуал са с актив от 17 успеха и 14 поражения, но продължават да са в борбата за плейофите, заедно с Баскония, Реал Мадрид и Валенсия.

ЦСКА диктуваше темпото през почти целия мач и изгуби аванс в резултата само в два пъти през втората четвърт. На полувремето съставът на Димитрис Итудис водеше с шест точки при 42:48, а след почивката увеличи преднината си на двуцифрените размери при 50:61 по средата на третия период. Зенит не успя да намери отговор срещу "армейците", които записаха третата си поредна победа в Евролигата.

Йоханес Фойтман записа 21 точки за ЦСКА, Торнике Шенгелия отбеляза 14 и хвана 5 борби, а Даниел Хакет и Уил Клайбърн добавиха по 13 точки всеки.

Били Бейрън бе най-полезен за Зенит с 24 точки, Уил Томас наниза 13 точки, а Кевин Пангос добави 12 и 8 асистенции.

На 2 април отборът на Шави Паскуал излиза за задължителна победа при домакинството на АСВЕЛ, а в същия ден ЦСКА среща другия руски тим в турнира - Химки.