Балкан надви Гранит след късна драма във Владая (видео+галерия)

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна драматичен успех с 2:1 над Гранит (Владая) в сблъсък от 24-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попаденията за тима на Иван Редовски реализираха Кристиян Ковачев (51) и Калоян Бонев (90). Точен за домакините от Владая бе Иван Зайков (84).

33 ТРЕТА ЛИГА: Гранит (Владая) - Балкан (Ботевград)

Първата интересна ситуация в двубоя се откри в 8-ата минута, когато Павел Петков стреля, но стражът на домакините Мартин Минев изби в ъглов удар. Секунди по-късно отново крилото на "зелените" опита изстрел, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 31-ата минута Илия Русинов бе много близо да засече центриране от левия фланг, но играчът с №63 не се ориентира достатъчно добре в наказателното поле.

Втората част започна отлично за гостите. В 51-ата минута нападателят на Балкан Кристиян Ковачев откри резултата с удар с глава.

В 60-ата минута Весислав Иванов отправи мощен шут, който обаче премина над вратата.

В 84-ата минута резервата Иван Зайков изравни резултата. Юношата на Левски се разписа с майсторски удар с глава.

След попадението на домакините играчите на Иван Редовски тръгнаха в атака, за да търсят трите точки. Логичното се случи в 90-ата минута, когато Калоян Бонев успя да се разпише и да донесе трите точки за Балкан (Ботевград).

ГРАНИТ - БАЛКАН (БОТЕВГРАД) 1:2

0:1 Koвачев (51)

1:1 Зайков (84)

1:2 Бонев (90)

Стартови състави:

Гранит: 1. Минев, 19. Пунев, 50. Хайдърски, 4. Хикмет, 25. Николов, 73. Кафтанов, 3. Ефтимов, 63. Русинов, 17. Иванов, 51. Хаджиев, 9. Люцканов

Балкан: 12. Котев, 2. Йорданов, 11. Руйчев, 8. Колев, 7. Атанасов, 17. Апостолов, 15. Бонев, 9. Ковачев, 19. Петков, 5. Василев, 38. Иванов

Снимки: Владимир Иванов