Северна Ирландия загуби с 1:2 от САЩ в контрола преди мача с България

Следващият съперник на България в световните квалификации- Северна Ирландия отстъпи с 1:2 на САЩ в контролна среща, която местните журналисти обявиха за обещаваща като игра.

Попадението за домакините вкара Найъл Макгин в стил Марко ван Бастен. Но пък статистиката е крайно негативна за националния селекционер на страната Йън Бараклъф, който за 10 мача начело на отбора има едва една победа и 7 поражения. Голът на Макгин пък е седми в същите тези 10 мача.

Бараклъф даде шанс на доста играчи, които не попадаха досега в стартовите 11, в това число и капитанската лента на Кайл Лафърти в отсъствието на Стивън Дейвис. Но вестник Белфаст Телеграф пише, че В интерес на истината, това винаги би бил труден мач да се търси победа срещу отбора на САЩ, капитан на който е Кристиан Пулишич от Челси, а също имат и редица титуляри от отбори като Борусия Дортмунд и Валенсия.

Джовани Рейна откри резултата в 30-ата минута, а Кристиан Пулишич удвои от дузпа за американците в 59-ата. До първия гол в мача домакините опитаха да вкарат, но пресата им не създаде положения. Най-добрият шанс създаде Джордж Савил, който комбинира с Кайл Лафърти, след като домакините спечелиха висока топка. Почти сам пред вратата, Лафърти прецака удара си, показвайки защо не е вкарал международен гол от ноември 2016-а година насам. Минута по-късно Рейна откри резултата, след като ударът му се отклони в Киърън Браун и излъга вратаря-новобранец Конър Хазард.

Ако трябва някой от Северна Ирландия да бъде отличен преди почивката, то това са Савил, който отговаряше за пресата и Шейн Лейвъри, който се опитваше неуморно да праща всяка топка напред. В 59-ата минута Пулишич сам си спечели дузпа, след като беше повален от иначе игралия невероятно този мач централен бранител Даниел Балард. Пред другата врата резервата Дион Чарлс донесе така желаното раздвижване в атаката и нищо чудно този играч да се окаже фаворит за титулярното място на 31-и март срещу България.

България се раздаде, но този път Италия си тръгна щастлива от София

Най-красивото изпълнение в мача дойде две минути преди края на срещата, когато Найъл Макгин намали с прекрасно изпълнение, напомнящо онова на Марко Ван Бастен от Евро 88, като прехвърли вратаря Зак Стефен. Състав на Северна Ирландия: Конър Хазард, Шейн Фъргюсън, Конър Маклафлин, Киърън Браун, Даниел Балард, Кори Еванс, Матю Кенеди, Джордж Савил, Джордан Томпсън, Кайл Лафърти, Шейн Лейвъри (второ полувреме: Пади Макнеър, Джамал Люис, Дион Чарлс, Алистър Маккан, Найъл Макгин, Майкъл Смит).