ЦСКА елиминира Локо (София) по пътя към полуфиналите

Волейболистките на ЦСКА се класираха на полуфинали в "Демакс" лигата, след като се наложиха над Локомотив 1929 с 3:1 (25:12, 25:14, 21:25, 25:20) във втория четвъртфинал, изигран в зала "Локомотив" в столицата.

В първия мач "червените" бяха безапелационни, като победиха с 3:0 гейма. Така на полуфиналите ЦСКА среща Казанлък, който отстрани Славия също с 2:0 успеха.

Момичетата на Юлия Иванова доминираха изцяло в първите два гейма, който бяха спечелени повече от категорично. Възходящата линия продължи и в следващите минути, повеждайки с 6:0, но след средата на частта домакините наваксаха и изравниха. Това се оказа и повратен момент в срещата - след 17-та точка последва обрат и намаляване на пасива за Локомотив.

Гостуващият тим направи всичко възможно да продължи започнатото и постигна целта си, записвайки втората си победа в четвъртфиналите.

В полуфиналите се играе до две победи от три мача.