ЦСКА 1948 обърна Миньор в дебюта на Кирилов (видео)

Новият треньор на ЦСКА 1948 Росен Кирилов започна с победа начело на тима, след като днес червените надиграха с 2:1 Миньор (Перник) в контрола, която се проведе в Правец.

Чуковете откриха резултата чрез Радой Божилов в 17-ата минута, но с попадения през втората част на Ангел Бастунов (65) и Михаил Минков (89) софиянци обърнаха развоя на срещата в своя полза.

35 ЦСКА-1948 - Миньор (Перник)

Мачът започна двуостро, като първата възможност отиде в актива на чуковете, но Тодоров спаси шут на играч в жълто. След тази ситуация червените взеха инициативата, но Миньор се справи с набезите им и на свой ред откри резултата в 17-ата минута. Попадението бе дело на Радой Божилов, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Малко по-късно пред перничани се откри още един шанс, но изстрелът на Будинов от малък ъгъл излезе в аут. Веднага след това Георги Русев стреля от дистанция, но Алекс Георгиев улови.

След почивката ЦСКА 1948 наложи натиск и успя да изравни в 65-ата минута след отлична комбинация. Резервата Васил Шопов получи отялво в наказателното поле на Миньор и подаде към непокрития Ангел Бастунов, за когото не бе проблем да вкара от 7-8 метра в празната врата.

Само 60 секунди по-късно черевните пропуснаха да осъществят пълен обрат. Много дейният Шопов се озова сам срещу Георгиев, но стражът на чуковете спаси удара на полузащитника.

В 85-ата минута футболистите на Росен Кирилов направиха нов сериозен пропуск. Играч в червено отклони към задната греда центриране от корнер, където се намираше непокритият Бастунов, но нападателят на ЦСКА 1948 стреля от 4-5 метра с глава над напречната греда.

Все пак черевните успяха да стигнат до победата след попадение на Михаил Минков в 89-ата минута. Защитникът засече ефектно с шпагат центриране отдясно.

ЦСКА 1948 - МИНЬОР 2:1

0:1 Радой Божилов 17
1:1 Ангел Бастунов 65
2:1 Михаил Минков 89

ЦСКА 1948: 1. Тодоров, 14. Савов, 5. Минков, 13. Кръстев, 24. Марин, 28. Личев, 26. Серкан, 70. Русев, 90. Ганчев, 11. Д. Александров, 20. Бастунов

Резерви: 12. Виденов, 10 Шопов, 27. Дамянов, 25. Ал. Александров, 18. Николов, 71. Георгиев, 88. Хайдаров

МИНЬОР (ПЕРНИК): 99. Георгиев, 2. Райчев, 6. Христов, 7. Йосифов, 14. Садула, 15. Илиев, 17. Вълчанов, 19. Божилов, 20. А. Васев, 26. М. Будинов

Резерви: 1. Леонтиев, 3. Славчев, 5. В. Васев, 8. Слишков, 18. Б. Будинов, 25. Асенов, 88. Кючуков