Италия продължи победната серия преди гостуването в София (видео)

Италия записа 11-а поредна победа в квалификации, след като надделя с 2:0 в домакинството си на Северна Ирландия. Доменико Берарди откри резултата в 14-ата минута, а Чиро Имобиле удвои в 39-ата минута. Двубоят бе първи от квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 г.

Отборът на Роберто Манчини записа 23-и пореден мач без загуба. Леонардо Бонучи пък изигра своя мач номер 100 за Италия.

След перфектните 10 от 10 в пресявките за Евро 2020 "адзурите" стартираха отлично и този квалификационен цикъл. Следващият мач на 4-кратният световен шампион в група С е в София срещу България в неделя.

Преди двубоя с минута мълчание бяха почетени легендите на италианския футбол Паоло Роси, Пиетро Анастаси, Мауро Белуги, Марио Корсо, и Пиерино Прати.

На стадион "Етио Тардини" в Парма ирландците започнаха агресивно в първите минути, но тази тендеция не се задържа. Тимът на Манчини бързо взе контрол върху случващото се на терена и започна да диктува събитията. Първата по-сериозна опасност се откри пред Имобиле, но той стреля право във вратаря.

В 14-ата минута домакините поведоха. Флоренци великолепно изведе Берарди, който нахлу отдясно, навлезе към центъра и с хубав изстрел прати топката в мрежата. За него това бе трети гол в последните му три мача за Италия. След попадението превъзходството на "адзурите" стана още по-голямо. Малко след гола Имобиле бе близо до нов гол, но вратарят на гостите успя да го спре.

Положенията пред Пийкок-Фарел бяха често явление. Инсиние получи хубаво подаване и стреля от воле, но във вратаря. Имобиле докача своя гол в 39-ата минута. Той бе изведен от Инсиние, напредна и от малък ъгъл простреля вратаря.

Северна Ирландия се представи малко по-добре след почивката, но Имобиле се размина с второ попадение. Той стреля с глава, но покрай вратата. Донарума пък се наложи да прави спасяване. Той блокира с крак удар на Гавин Уайт отблизо, а след това отрази и опит на Майкъл Смит. Това бе една от редките възможности, но добър шанс за гостите да се върнат в мача.

Италианците намалиха темпото, а Манчини извърши няколко смени, като пусна в игра Барела, Киеза и Спинацола. Удари на Инсиние и Макнеър минаха над вратата. В края домакините стигнаха до още две възможности, но Имобиле, Спинацола и Киеза не успяха да намерят целта.