Неочаквана засечка за Испания на старта (видео)

Испания не успя да стартира с победа световните квалификации. В мач от група "В" иберийците направиха 1:1 на "Лос Карменес" в Гранада срещу Гърция. Алваро Мората откри резултата в 33-ата минута след пас на Коке, но в началото на второто полувреме Анастасиос Бакасетас изравни от дузпа с единствения точен удар на гостите.

Испания влезе в мача като абсолютен фаворит и държеше да го покаже от първата минута. В стартовия състав на Луис Енрике нямаше нито един футболист на Барселона. Алваро Мората, Феран Торес и Серхио Каналес започнаха в атака, а тримата в средата на терена бяха Коке, Родри и Дани Олмо. На вратата застана Унай Симон.

Гърците също излязоха подредени в 4-3-3. Анастасиос Бакасетас от Трабзонспор действаше като централен нападател, а по крилата се разчиташе на Димитриос Лимниос и Йоргос Масурас.

Испанците бързо обсадиха вратата на съперника. Феран Торес проби, но никой не успя да засече острото му центриране. Домакините очаквано овладяха средата на терена и с многоходови комбинации търсеха път към вратата на гостите. Силен шут на Коке беше блокиран, а Бакакис се намеси и изчисти топката пред погледа на върхлитащия Торес.

В 32-ата минута Дани Олмо получи топката на левия фланг, нагласи си я на десния крак и стреля силно, но уцели гредата. Секунди по-късно Ла Роха поведе. Коке подаде перфектно към Мората, който овладя на гърди и с майсторски удар не остави шансове на Влаходимос.

Испанците потърсиха и втори гол до почивката, но нито една от вихрените им атаки не завърши с попадение. Луис Енрике смени Серхио Рамос с Иниго Мартинес, но това не се оказа удачен ход, защото бранителят на Атлетик Билбао стана причина за отсъждането на дузпа в полза на Гърция. Той изчисти топката с шпагат, но след това закачи крака на Зека. Реферът Марко Гуида посочи бялата точка, а Бакасетас хладнокръвно изравни.

Малко преди този епизод Мората пропусна да вкара за 2:0 след пас на Феран Торес, а реферът не даде дузпа за Испания, след като Масурас докосна топката с ръка в наказателното поле.

В средата на втората част Луис Енрике смени Каналес и Олмо с младоците Педри и Брайън Хил. Домакините доминираха, но не стигаха лесно до удари. В 70-ата минута Мората можеше да се разпише за втори път, но изстрелът му с глава не затрудни Влаходимос.

Четвърт час преди края Микел Оярсабал беше изпреварен от Константинос Цимикас и елините отново оцеляха. В последните минути гърците накъсаха мача с доста нарушения, но постигнаха целта си и устискаха равенството. Отборът на Джон вант Шип почива в следващия кръг и ще играе контрола с Хондурас, а на Испания предстои мач срещу Грузия.