Словения шокира Хърватия на старта (видео)

Словения изтръгна успех с 1:0 у дома над Хърватия на старта на квалификациите за Мондиал 2022 в група Н.

Единственото попадение в мача отбеляза Санди Ловрич в 15-ата минута, като се възползва от слаба реакция на отбраната на хърватите. Това беше първи успех на Словения над Хърватия в последните десет мача помежду им, като световните вицешампиони имаша шест победи, а три пъти двата тима не излъчиха победител. Хърватите започнаха активно и създадоха две добри възможности в първите десет минути чрез Андрей Крамарич и Никола Влашич

Така се стигна до 15-ата минута, когато Ловрич донесе аванс за водения от селекционера Матиас Кек тим. Малко по-късно словенците можеха да увеличат аванса си. Хърватите отговориха, но пропуски направиха Деян Моврен и Домагой Вида. Опитите на гостите да променят резултата през втората част не се увенчаха с успех, а в 89-ата минута Словения беше близо до втори гол чрез Блаж Крамер. В събота хърватите приемат Кипър в Риека и се очаква да отговорят подобаващо.

СЛОВЕНИЯ - ХЪРВАТИЯ 1:0
1:0 - Ловрич 15