Казанлък приключи сезона на 3-о място

Волейболистките на Казанлък приключиха редовния сезон в женската "Демакс" лига на 3-о място. "Розите" се наложиха у дома над Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:1 (17:25, 25:22, 25:21, 25:10) в мач от последния 14-и кръг.

Така момичетата на Борислав Крачанов завършиха 3-и с 28 точки след 9 победи и 5 загуби. Локо пък остана на седмата позиция с 14 точки след 5 победи и 9 загуби. По този начин на 1/4-финалните плейофи казанлъчанки ще срещнат 6-ия Славия, Локомотив - втория ЦСКА. Плейофите започват в петък (26 март).

Воденият от Страхил Балов тим имаше пълна доминация в първата част и поведе в резултата след 25:17. Впоследствие, обаче, домакините от Казанлък взеха инициативата и успяха да удържат темпото, въпреки опитите на гостенките - 25:22 и 1:1. В третата част столичанки владееха ситуацията на терена до средата, но се появиха колебания и в крайна сметка "розите" наложиха волята си за крайното 25:21. Решителният четвърти гейм бе под диктовката на момичетата от Казанлък, които отнесоха Локомотив за крайното 25:10 и 3:1.