Израелци разбиха Берое в Балканската лига

Берое отстъпи с 53:88 (16:18, 8:21, 7:24, 22:25) на Галил Гилбоа като гост във втория мач от група F на Балканската лига. Така българският тим е с баланс 1-1 във втората фаза на надпреварата.

Срещата беше изключително тежка за баскетболистите на Любомир Минчев, които пристигнаха късно снощи в Израел, след изморително пътуване през Истанбул, което не им даде достатъчно време за възстановяване преди мача. Също така „зелените“ бяха без четирима от важните си играчи – Николай Стоянов, Станислав Ваклинов, Кей Джей Фейджин и Джими Гавин, които останаха в България заради контузии.

Мачът в спортната зала „Ган Нер“ започна равностойно, като Берое отстъпваше едва с две точки след 10 минути игра (16:18). Във втората част обаче българският тим се срина, позволявайки на съперника си да натрупа преднина от 15 точки преди почивката (39:24). След паузата нещата не промениха. „Зелените“ вкараха едва 7 точки, а домакините дръпнаха с 32 точки преди последната четвърт. В нея играта отново се завърза, но това не беше достатъчно за обрат на българите.

Брейди Роуз вкара 15 точки за Берое, Седариан Рейнс наниза 13, а по 7 добавиха Костадин Лазаров и Симеон Илиев.