Тотнъм се възстанови от европейския провал (видео)

Тотнъм бързо влезе в ритъм след отпадането от Лига Европа в четвъртък. Лондончани спечелиха с 2:0 гостуването си на Астън Вила и се изкачиха на шесто място в класирането. Карлос Винисиус откри резултата в 29-ата минута с първия си гол във Висшата лига, а Хари Кейн се разписа от дузпа в 68-ата минута.

Бирмингамци са спечелили две точки в последните си 4 мача и все повече се отдалечават от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

След тежката загуба от Динамо (Загреб) през седмицата Жозе Моуриньо бе направил седем промени. "Шпорите" не изглеждаха в най-доброто си състояние в началото. Те владееха повече топката, но не създаваха нищо в предни позиции. Тотнъм обаче поведе след половин час игра. Лошо изчистване на Емлиано Мартинес позволи на Кейн да изведе Лукас Моура, а той намери Винисуис пред вратата. За бразилеца това е десети гол за сезона, но първи в шампионата.

И двата отбора не можеха да намерят играта си и грешките преобладаваха. Малко след почивката Кейн пропусна да удвои аванса на гостите от добра позиция. Тотнъм се размина с разбъркване в наказателното поле. В 68-ата минута Мат Кеш направи нарушение срещу Кейн в наказателното поле и потърпевшият бе точен от бялата точка за 0:2.

След второто попадение тимът на Моуриньо изглеждаше по-комфортно на терена, но малко преди края Рос Баркли пропусна великолепна възможност да върне Вила в мача. Положението дойде, след като Давинсон Санчес бе преодолян. Защитникът имаше проблеми през целия двубой, но грешките му не бяха наказани.