Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Лил се провали срещу борещ за оцеляване (видео)

Лил се провали срещу борещ за оцеляване Тежката седмица за лидера в класирането Лил завърши с домакинска загуба от Ним с 1:2. Само преди няколко дни тимът на Кристоф Галтие загуби с 0:3 от Пари Сен Жермен и отпадна от Купата на Франция. Муса Коне откри резултата в 12-ата минута, но Чека изравни в 20-ата. Рено Рипар донесе победата на Ним в края на първото полувреме.

След 11 мача без поражение в Лига 1 Лил допусна загуба и довечера може да отстъпи първото място, ако някой спечели дербито между Лион и ПСЖ, които изостават с 3 точки.

Муса Коне даде аванс на своя тим още в 12-ата минута и плановете на Лил за лесен успех вече бяха объркани. Ксека изравни резултата в 20-ата минута, след като засече подаване на Бамба. В последните секунди на полувремето Рено Рипар даде нова преднина на Ним.

След почивката играчите на Ним не се огънаха, а домакините не бяха достатъчно организирани в атака. В 50-ата минута Свен Ботман прати топката в мрежата, но съдията отмени попадението поради засада. Минути по-късно и гол на Бурак Йълмъз също не бе зачетен. Постепенно Ним изравни играта и на свой ред можеше да стигне до нов гол.