Вихър излъга Спартак в плевенското дерби

Вихър (Славяново) спечели с 2:1 дербито на Община Плевен, побеждавайки като гост Спартак и се изкачи на второ място в Северозападната Трета лига. Получи се същинско дерби с много битка и напрежение. През първото полувреме почти нямаше голови ситуации пред двете врати.

В 60-ата минута лидерът на домакините Иво Иванов беше фаулиран в наказателното поле, но изпълнената дузпа от Мирослав Антонов беше спасена от Теодор Тодоров. Няколко минути по-късно обаче топката се укроти в мрежата на Вихър. Андриян Димитров опита центриране от фаул, но фалцираната топка прехвърли славяновския страж – 1:0.

В 78-ата минута вратарят на Спартак – Валентин Галев напусна рамката, за да избие центрираната топка, но тя попадна в краката на Иван Иванов и той с шут от 10 метра изравни. Спартаковци протестираха пред съдията за нарушение срещу Галев, но попадението не беше отменено. Развръзката настъпи в 86-ата минута, когато Цветан Петров изпълни перфектно фаул за крайния успех за Вихър.