Арсенал се завърна от 0:3 и стигна до точка в дербито с Уест Хам (видео)

Арсенал успя да стигне до равенство в лондонското дерби с Уест Хам, въпреки че губеше с 0:3 в 32-ата минута. Срещата завърши 3:3 след вълнуващ двубой с атаки и към двете врати.

Джеси Лингард откри резултата в 15-ата минута, а две минута по-късно Джаръд Боуен удвои аванса на "чуковете". В 32-ата минута Томаш Сучек вкара трети гол във вратата на "артилеристите". Александре Лаказет стреля в 38-ата минута, топката се отклони в Сучек и се озова в мрежата. Втори автогол доведе резултата до 3:2, след като Крейг Доусън в 62-ата минута прати топката във вратата си. Лаказет успя да изравни в 82-ата минута.

Резултатът остави Уест Хам на пето място, на две точки зад Челси и три пред Ливърпул. Арсенал е девети и изостава на 8 точки от "чуковете".

Отборът на Мойс стартира силно и започна от рано да създава проблеми на нестабилната защита на съперника. В 15-ата минута Джеси Лингард откри резултата. Микайл Антонио проби отляво и намери отлично играча, взет под наем от Манчестър Юнайтед. Лингард овладя и с прецизен изстрел преодоля Бернд Лено. За него това бе пети гол срещу Арсенал в кариерата му, както и пети гол за "чуковете".

Объркването на "топчиите" доведе до втори гол 98 секунди по-късно. Лингард намери Боуен, който стреля от малък ъгъл, но Лено не се намеси добре и пропусна топката в мрежата. Домакините не спряха да атакуват и опитаха да довършат съперника. Арсенал постепенно започна да се съвзема, а Фабиански за малко да им помогне. Той изпусна топката след удар от фаул, но успя навреме да поправи грешката си.

Особени проблеми на отбраната на "артилеристите" създаваше Микайл Антонио. Той насочи топката с глава към мрежата в 32-ата минута, а това доведе до трети гол във вратата на гостите. Кълбото обаче бе отклонено малко преди да влезе в мрежата от Томаш Сучек, който стана автор на попадението. Голът стана след поредната грешка на Арсенал при опит да изнесат топката от задни позиции.

Тимът на Артета успя бързо да се върне в мача. След центриране на Чембърс топката стигна до Лаказет, който се завъртя и отправи отличен удар. Кълбото сякаш нямаше да намери целта, но се отклони в Сучек и се озова в мрежата. Букайо Сака можеше да намали на 3:2 още преди почивката. Той излезе сам срещу Фабиански, но стреля право в него.

Арсенал доминираше в края на първото полувреме и продължи да го прави и в началото на второто. Иса Диоп изби топката от голлинията след удар на Лаказет малко след почивката. Френският нападател бе изключително активен, а "артилеристите" организираха атака след атака. След час игра гостите намалиха на 3:2 след втори автогол на "чуковете". Отново центриране на Чембърс създаде проблеми на Уест Хам, а Крейг Доусън отклони топката към собствената си мрежа.

Антонио бе близо до гол в 75-ата минута. Топката стигна до него след отличен пробив на Бенрама, но ударът му завърши в гредата. Арсенал стигна до равенството в 82-ата минута. Пепе центрира отдясно, а Лаказет с глава заби топката в мрежата. След това развитие Уест Хам се събуди отново и тръгна напред, а до края и двата отбора създадоха няколко положения, но до нов гол не се стигна.