Рейнджърс не успя да поднесе нов подарък за феновете си срещу Селтик

Селтик и Рейнджърс не успяха да се победят в голямото дерби на шотландския футбол и завършиха 1:1. По този начин играчите на Рейнджърс не успяха да гарнират първата си титла от 10 години насам, която бе спечелена само преди няколко седмици, и с победа над своя най-голям съперник. Головете отбелязаха Мохамед Елионуса (23’) за домакините, а възспитаниците на Джерард възстановиха равенството чрез звездата си Алфредо Морело седм минути преди края на първата част.

“Детелините” успяха да открията резултата в 23-ата минута, когато Одсън Едуарди получи отляво, напредна добре и центрира отлично около границата на малкото наказателно поле, а там Мохамед Елионуси изпревари бранител на шампионите и отбеляза за 1:0. Рейнджърс възстанови равенството в 39-ата минута, когато Алфредо Морело се възползва от неразбирателство при корнер и прати топката в мрежата с глава. До края на първото полувреме двата тима си размениха по още едно много чисто положение отново чрез Елионуса и Райън Кент. През втората част до попадение по-близо бяха Селтик, но така и не успяха да се разпишат и срещата завърши при 1:1.