Ювентус се сгромоляса като домакин на "вещиците" (видео)

Новакът в Серия "А" Беневенто записа изненадваща победа с 1:0 при гостуването си на актуалния шампион Ювентус в двубой от 28-ия кръг на италианския елит. Единственото попадение в мача беше отбелязано от Адолфо Гаич в 69-ата минута. Така "вещиците" прекъснаха серията си от 11 двубоя без успех, като същевременно сложиха край и на поредицата на "Старата госпожа" от 5 шампионатни срещи без загуба.

Андреа Пирло беше предприел три промени в своя състав след победата с 3:1 над Каляри. Данило беше върнат обрат в защита и така Артур намери място в халфовата линия. Този път партньор на Матайс де Лихт в отбрана беше Леонардо Бонучи. Федерико Бернардески пък беше изтеглен назад и днес играеше като ляв бек. Двамата в атака отново бяха Кристиано Роналдо и Алваро Мората. Филипо Индзаги беше подредил своя състав в 3-5-2 с Гаич и Джанлука Лападула като нападатели.

Точно преди началото на мача президентът на Ювентус Андреа Аниели подари на Роналдо тениска с надпис: G.O.A.T., и номер: 770 - броят голове на нападателя, който е рекорден в света на футбола. Именно португалецът можеше да се разпише още в третата минута, но шутът му по земя мина на сантиметри от далечната греда.

В 14-ата минута Лападула пробва изстрел от дистанция, който се оказа твърде неточен. В 22-ата Данило получи топката на добра позиция, но неговият удар беше блокиран. В 24-ата Алесандро Туя игра с глава след центриране от фаул, а топката мина над вратата. В 28-ата "вещиците" организираха опасна атака, но не успяха да стигнат до удар. В 33-ата Мората направи добър пробив и стреля по земя, но Лоренцо Монтипо отрази шута му.

В 35-ата съдията реши, че Даам Фулон е играл с ръка и беше готов да отсъди дузпа. Повторенията на ВАР обаче показаха, че футболистът е избил топката с тялото си и така беше отсъден корнер. При неговото изпълнение Матайс де Лихт стреля с глава, Монтипо изби топката, а Мората беше неубедителен при добавката си. В 39-ата Роналдо се разписа, но при вдигнат флаг за засада. В 43-ата вратарят на гостите улови топката и се плъзна по тревата, излизайки извън наказателното поле. Реферът реши да му спести червения картон и отсъди само фал в тази ситуация. В добавеното време на първата част Кристиано стреля, но Монтипо се справи с удара му.

Първият удар през второто полувреме дойде в 58-ата минута, когато Деян Кулушевски прати топката далече от вратата. В 66-ата Роналдо също пробва своя мерник, но не намери целта. Минута по-късно Юве организира скоростна контраатака, при която Монтипо не позволи на Федерико Барба да си отбележи автогол. В 69-ата Артур направи необмислен пас към Де Лихт. Той обаче беше пресечен от Гаич и нападателят веднага прати топката в противниковата мрежа за 1:0 в полза на "джалоросите". Две минути по-късно Федерико Киеза се опита да си изпроси дузпа, но съдията не се подведе от претенциите на играча.

В 76-ата минута Бернардески опита воле, което се оказа разочароващо. В 80-ата пред Роналдо се откри чудесна възможност за изравнителен гол, но Монтипо изби топката в корнер. Минута по-късно португалецът пробва задна ножица, като за малко не отнесе главата на намесилия се Туя.  В 88-ата вратарят на гостите отново отчая Роналдо. Малко след това Кристиано отправи още един удар, който също беше избит от вратаря, а добавката на Данило прелетя над вратата. Така "бианконерите" не успяха да избегнат поражението.

Заради загубата Ювентус предостави третата позиция в класирането на Аталанта и вече е четвърти заради по-лошата си голова разлика спрямо бергамаските, които също имат 55 точки в актива си. Беневенто остана 16-и, но вече е с 29 спечелени пункта.

ЮВЕНТУС - БЕНЕВЕНТО 0:1

0:1 Гаич (69')

Ювентус: Шчесни, Данило, Де Лихт, Бонучи, Бернардески, Киеза, Артур, Рабио, Кулушевски, Мората, Роналдо

Беневенто: Монтипо, Калдирола, Туя, Барба, Импрота, Хетемай, Виола, Йоница, Фулон, Гаич, Лападула