Лацио превзе Удине и се залепи за Рома (видео)

Лацио надделя с 1:0 над Удинезе като гост на "Дачия Арена" в Удине и е все по-близо до местата, даващи право на участие в Лига Европа. Срещата е от 27-ия кръг на Серия "А". Адам Марушич бе героят за "орлите" от Рим днес. В 37-ата минута черногорският халф получи топката необезпокояван в наказателното поле на Удинезе, отигра много добре положението и с безпощаден изстрел с десния крак изпрати кълбото в горния ляв ъгъл на стража Хуан Мусо.

Четири минути след почивката аржентинската звезда на Удинезе Родриго Де Паул уцели греда, а същото стори в 68-ата минута и голаджията на Лацио Чиро Имобиле. В заключителните минути домакините притиснаха противника си и бяха близо до изравнителен гол, но играчите на Симоне Индзаги все пак удържаха победата.

Така Лацио се доближи на точка зад Рома и Наполи, които са съответно шести и пети в класирането на Серия "А" с по 50 точки. "Вълците" приемат "партенопеите" от Неапол на "Олимпико" тази вечер. Наполи остава и с мач по-малко. Лацио е седми с 49 точки, а Удинезе заема 12-ата позиция с 33.