Байерн се подигра на Щутгарт и го разби с човек по-малко

Байерн (Мюнхен) до някаква степен се подигра на своя гост Щутгарт и го разби с 4:0, но най-интересното е, че постигна това с човек по-малко, тъй като левият им бек Алфонсо Дейвис бе изгонен още в 13-ата минута при 0:0. Това по никакъв начин не повлия на играчите на Ханзи Флик, които само до края на първото полувреме вече бяха отбелязали четири попадения чрез Робърт Левандовски (18’, 23’, 39’) и Серж Гнабри (22’).

В 13-ата минута Алфонсо Дейвис направи грубо нарушение срещу Ватару Ендо. Първоначално реферът на срещата му показа само жълт картон, но след консултация с ВАР левият бек видя заслужен червен картон и остави своя тим с човек по-малко. Само две минути по-късно Борна Соса центрира, но Мануел Нойер се справи прекрасно и закова топката на голлинията след удар на Саша Калайджич. Това като че ли по някакъв начин се превърна в големия източник на мотивация на домакините.

В 17-ата Серж Гнабри получи отлична топка на лявото крило напредна и центрира успоредно към Робърт Левандовски, който се вклини между двамата централни бранители и простреля Грегор Кобел. Пет минути по-късно играчите на Ханзи Флик направиха атака наслада за феновете и с няколко отлични подавания между Льорой Сане и Томас Мюлер в крайна сметка топката бе пратена в Серж Гнабри около точката на дузпата и той заби в левия ъгъл на Кобел за 2:0.

Преди да е изтекла и минута след второто попадение баварците вече имаха класическа преднина. Томас Мюлер получи отдясно, центрира отлично и сякаш забравения Левандовски се извиси над всички и прати топката в мрежата за 3:0. В 39-ата минута отново полякът оформи своя хеттрик - отново отличен пробив отдясно на Сане завърши с хубав успореден пас към опитващия се да нахлуе Горетцка, той бе блокиран, но само за да се отклони топката в останалия в по-задна позиция полски централен нападател, който изведнъж се озова очи в очи със стража на гостите и го простреля за 4:0.

Щутгарт започна доста по-активно втората част, но Мануел Нойер в няколко ситуации показа класата си и не позволи топката да навести мрежата му. Като цяло второто полувреме предложи много по-малко емоции от първото. Домакините, сякаш спокойни, че вече са решили срещата, мислеха повече за защитата, а контраатаките им не се получаваха.

В 63-ата Робърт Левандовски бе много близо до четвъртото си попадение, но изстрелът му от близко разстояние премина над вратата на гостите. В 82-ата резервата Кингсли Коман напредна отляво, подаде добре към Леон Горетцка, но изстрелът на халфа премина над вратата. По този начин Байерн отново показа голямото си превъзходство, когато е във форма, в Бундеслигата и окупира първото място с 61 точки, на четири пред РБ (Лайпциг). В следващият кръг играчите на Юлиан Нагелсман домакинстват именно на Байерн и ще се опитат да се доближат на точка до водача