Болоня направи голям обрат срещу последния без помощта на Антов (видео)

Отборът на Болоня постигна впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 и така спечели гостуването си на Кротоне от 28-ия кръг на Серия “А”. Българският национал Валентин Антов остана на пейката през целия мач.

Жуниор Месиас откри резултата в 32-ата минута, когато се разписа директно от фаул. В 40-ата Сими удвои преднината на домакините с точно изпълнена дузпа. След почивката обаче играчите на Синиша Михайлович подобриха играта си и заслужено осъществиха пълен обрат. В 62-ата минута Родриго Паласио задържа топката в наказателното поле и я подаде на Адама Сумаоро, който намали изоставането на гостите. То беше напълно заличено в 70-ата минута, когато влезлият като смяна Джерди Шутен беше точен с чудесен далечен удар. В 84-ата резервата Андреас Сков Олсен отбеляза победното попадение за своя тим с успешна добавка след избит шут на Паласио.

С този успех Болоня се изкачи на 10-ата позиция в класирането, събирайки 34 точки в актива си. Кротоне остана на дъното с едва 15 спечелени пункта.