Лудогорец се провали за втори път срещу Царско село, реферите отмениха редовен гол (видео+галерия)

Лудогорец за втори път през този сезон не успя да победи Царско село, след като двата тима завършиха 1:1 на тежкия терен в "Драгалевци" в мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

Пиерос Сотириу откри резултата в 77-ата минута, а в 80-ата Мартин Кавдански изравни.

30 Царско село - Лудогорец

Въпреки непрестанния снеговалеж двата отбора изиграха атрактивен двубой, с много голови положения. Повечето от тях бяха пред вратата на домакините, но няколко сериозни пропуска на Клаудиу Кешерю и един на Каули не позволиха на орлите да отбележат повече от едно оппадение. В края на първата част пък съдиите отмениха редовен гол на Елвис Ману заради несъществуваща засада.

От совя страна футболистите на Любослав Пенев не заложиха на затворена игра, а атакуваха смело и с много хора при всяка отдала им се възможност, което неимоверно затрудни неубетителната отбрана на гостите, които също можеха да инкасират повече от един гол.

Двубоят започна с натиск на Лудогорец. Гостите от Разград можеха да открият резултата още в 5-ата минута, когато Ману се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее, а при добавката Десподов стреля в аут.

Постепенно Царско село изравни играта и на свой ред създаде голово положение в 28-ата минута, когато Костадинов отне топката от Анисе, но не успя да изведе свой съотборник сам срещу вратаря след самоотвержен шпагат на Вердон. Въпреки това топката попадна в краката на Манев, който шутира технично от 16 метра, но на сантиметри покрай дясната греда.

Разградчани отговориха с оглям пропуск на Кешерю. Кирил Десподов центрира отлично към непокрития таран на орлите, който овладя на 7 метра фронтално срещу вратата, но не успя да уцели топката при опит за удар с десния крак.

Последва контраатака на домакините, която завърши с удар в аут.

В 37-ата минута Ману изведе Сисиньо отляво, който върна към Кешерю. Румънецът отправи техничен прехвърлящ удар с левия крак, който "облиза" напречната греда и излезе в аут.

Последва шут на Даскалов, който Кахлина изби в корнер.

Така се стигна до най-интересния момент за първата част, който дойде в 44-ата минута. Тогава Десподов и Ману се откъснаха от центъра сами срещу вратаря след грешка на червената отбрана. Българският нападател напредна и подаде към совя съотборник, който вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено поради изключително спорна засада и по-скоро страничният съдия сбърка с отсъждането си.

Двата отбора продължиха с нападателния футбол и през втората част. В 50-ата минута Кешерю изпусна още едно положение, след като не успя да завърши по най-добрия начин многоходова атака отляво. Голмайсторът на орлите шутира от десетина метра с левия крак, но Пласид изби. В 63-ата минута Кешерю прояви егоизъм и отказа да подаде към намиращия се на пет метра фронтално срещу вратата Ману, тъй като предпочете да се завърти на 90 градуса и той да завърши атаката, но решението му се оказа грешно, позволявайки топката да му бъде отнета.

Домакините отговориха подобаващо в 65-ата минута, когато Роси бе изключително близо да открие резултата, но Кахлина спаси неговия удар от 8-9 метра.

Атаките към двете врати продължиха и в следващите минути, а поредното голово положение стана факт в 69-ата минута. Тогава Текпетей изведе Каули отдясно, бразилецът върна към Сантана, който от много добра позиция отправи крайно неточен шут в аут.

Двуострата игра нямаше как да не доведе до гол и той падна във вратата на домакините. В 77-ата минута резервата Сотириу отне една топка в центъра на терена и подаде към Каули. Той от своя страна намери Текпетей в наказателното поле, а крилото без забавяне върна отново към Сотириу и кипърският нападател простреля Пласид за 1:0.

Преднината на гостите обаче се задържа само 180 секунди след изравнително попадение на Кавдански, който засече отблизо с глава центриране от фаул и макар Кахлина да докосна топката, тя влетя в неговата мрежа.

В 87-ата минута Лудогорец бе близо до втори гол, когато Сотириу изведе Вандерсон сам срещу Пласид. Бразилецът подаде към нахлулия отдясно на скорост Каули, но халфът се засуети и вместо да реализира в празната врата, позволи на Луис Педро с шпагат да блокира неговия удар.

В заключителните секунди на срещата Царско село поиска дузпа, тъй като Жосуе Са бутна Костадинов в наказателното опле, но халфът на домакините падна твърде лесно и реферът Станислав Тодоров отсъди аут.

Така Лудогорец за втори път през този сезон не взе трите точки в шампионатен двубой срещу този съперник, тъй като и първата среща в Разград през есента завърши при 1:1.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Пиерус Сотириу 77
1:1 Мартин Кавдански 80

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Пласид, 3. Кавдански, 6. Георгиев, 9. Христов, 14. Попадийн, 17. Даскалов, 20. Костадинов, 21. Манев, 22. Луис Педро, 25. Мартенс, 98. Стеванович

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Калхина, 5. Терзиев, 32. Са, 24. Вердон, 4. Сисиньо, 7. Сантана, 12. Анисе, 10. Ману, 64. Янков, 11. Десподов, 28. Кешерю

Снимки: Борислав Трошев