Лийдс остави Фулъм в зоната на изпадащите (видео)

Лийдс си тръгна с трите точки от гостуването на Фулъм и лиши лондончани от шанс да излязат от зоната на изпадащите. Йоркшърци спечелиха с 2:1 в аткрактивен двубой на "Крейвън Котидж".

Патрик Бамфорд сякаш искаше да покаже на Гарет Саутгейт, че е сбъркал като не го повика в националния отбор. 27-годишният нападател отбеляза един гол и асистира за друг. Той откри резултата в 29-ата минута, след като се възползва от центриране на Джак Харисън

Две попадения на Лийдс бяха отменени през първата част. Едното след удар с глава на Люк Ейлинг не бе зачетено след разглеждане с ВАР, а гол на Рафиня не бе регистриран поради засада. Фулъм успя да изравни преди почивката, когато Йоаким Андерсен стреля от воле след ъглов удар и отбеляза първия си гол в английския футбол. След час игра Бамфорд изведе Рафиня, който преодоля двама защитници преди да прати топката в мрежата.

Резултатът изкачи Лийдс на 11-то място, а Фулъм остана на 18-а позиция, но вече е изиграл два мача повече от отборите пред него Нюкасъл и Брайтън.